POSTKARNAWAŁ w Lublinie Info
Wysłano dnia 21-03-2008 o godz. 18:11:03 przez remek   
Volver
napisał "W programie St Fijałkowski - pieśni z Roztocza, Kapela St. Głaza, Kapela Braci Dziobaków oraz postkarnawałowa maskarada Złych Aspektów. 27 marca, 19.00, Lublin ul. Grodzka 14 (wejście od ul. Ku Farze)

pieśń
Stanisław Fijałkowski z Chrzanowa
stare pieśni z Roztocza

muzyka i taniec
Kapela Stanisława Głaza z Dzwoli
Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej
oberki, polki, podróżniaki – lubelskie, radomskie, destymflandzkie

teatr?
POSTkarnawałowa maskarada Złych Aspektów


Zapraszają:
TOWARZYSTWO DLA NATURY I CZŁOWIEKA
ul Głęboka 8A 20-612 Lublin tel/fax 081/743-71-04 e-mail oikos@eko.lublin.pl www.ekolublin.pl

przy współpracy
Zarządu Głównego Stowarzyszenia Stwórców Ludowych
www.zgstl.pl

wstęp wolny- Ilość miejsc ograniczona wielkością sali (pierwszeństwo po zgłoszeniu na oikos@eko.lublin.pl)

........................................................................
Adwent, kolęda, karnawał,ostatki, post i Wielkanoc, która kończy okres, będący w tradycyjnej kulturze wsi chyba „najgęstszym” fragmentem rocznego cyklu, kiedy dni radosnego rozpasania przeplatane są długimi tygodniami postu, a każdemu przypisane są inne pieśni i muzyka. Czasem, jak w tym roku, karnawał jest niesprawiedliwie krótki. Potrzebny jest postkarnawał. Zapraszamy.

Stanisław Fijałkowski ( ur. 1928, Chrzanów, Roztocze) – śpiewak z muzykalnej rodziny, zwłaszcza matka (Anastazja) i babka (Marianna) były wybitnymi śpiewaczkami. Za młodu kolędował z „Herodami”. Rolnik i urzędnik GS, członek Straży Pożarnej. Laureat wielu nagród (m.in „Baszta” na Festiwalu w Kazimierzu – 2007)

Stanisław Głaz urodził się i mieszka w Dzwoli. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Gry na skrzypcach nauczył go ojciec. Jest jednym z ostatnich, a jednocześnie jednym z najwybitniejszych wiejskich skrzypków z regionu janowskiego. W repertuarze ma autentyczne melodie podróżniaków, polek, oberków, walczyków. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Nagroda im. Oskara Kolberga w 2000r. Wraz z nim przygrywać będzie Zbigniew Butryn muzykant, pasjonat lokalnej tradycji, członek Kapeli Dudków ze Zdziłowic, grający m.in na zrekonstruowanym przez siebie zapomnianym instrumencie – suce biłgorajskiej (skrzypce, suka biłgorajska)oraz Bronisław Rawski (bębenek) i Krzysztof Butryn (bębenek, basy).

Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej
skrzypce, basy, bebenek obręczowy - muzycy młodego pokolenia, zajmujący się kontynuacją i rekonstrukcją polskich tradycji muzycznych

Kolęda aż po Ostatki to realizowany pod auspicjami Towarzystwa dla Natury i Człowieka projekt, zakładający studyjną pracę muzyczno- teatralną bazującą na tradycji cyklu noworoczno- karnawałowego. Uczestnicy przygotowali m.in. wyprawę kolędniczą w okolice Janowa Lubelskiego, spotykali się z wiejskimi muzykami i śpiewakami.
Maskarada Przełamania . W ramach projektu cykl warsztatów ruchowych, głosowych, plastycznych poświęcony był poszukiwaniu teatralnego języka improwizacji w duchu karnawałowego „upside down”. Ze specjalną dedykacją dla Zbyluta.

Scena In Crudo to cykl otwartych spotkań – koncertów prezentujących unikalne zjawiska tradycyjnej muzyki podane możliwie „na surowo”. Studio In Crudo to formuła laboratoryjnej pracy nad poznaniem, dokumentacją i poszukiwaniem formy kontynuacji tradycji muzycznych.

"

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Info
· Napisane przez remek


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Kazimierz 2005

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna