Warsztaty tańca: Zimowo-wiosenny sezon warsztatów tańców tradycyjnych 2016 Warsztaty
Wysłano dnia 18-01-2016 o godz. 12:32:10 przez ajdac   
Volver
Otwieramy sezon warsztatowy 2016 poświęcony tańcom tradycyjnym na Scenie Lubelska 30/32!
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na poziom umiejętności i zdolności. Nie martwcie się brakiem pary – tu ją znajdziecie. Jedyna potrzebna rzecz to CHĘĆ DO TAŃCA. Warsztaty są bardzo praktyczną formą nauki.

Spotykamy się od 18 stycznia 2016 r. co tydzień w poniedziałki od godz. 20.00, Scena Lubelska 30/32, III piętro.

Na warsztatach poznajemy głównie tańce polskie: polki, oberki, mazurki, kujawiaki, powolniaki, wiwaty, owijoki, mazur-polki, walczyki, fokstroty, równe, okrąglaki i inne z różnych regionów kraju, nie wyłączając Warszawy. Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu tańcowi, bądź jednemu regionowi. Jeśli zajdzie potrzeba, na jeden temat poświęcimy kilka spotkań.

UWAGA! 20 czerwca były OSTATNIE WARSZTATY w tym sezonie tanecznym.

Warsztaty taneczne są także formą zdobywania przez muzykantów praktyki gry do tańca. Można zatem – po uzgodnieniu z prowadzącym – zagrać do warsztatów lub dołączyć do grających.



Teatr „Scena Lubelska 30/32” mieści się przy ul. Lubelskiej 30/32 tuż przy Dworcu Wschodnim w Warszawie. Wejście znajduje się od ul. Skaryszewskiej, przy ogrodzonym placu zabaw, we wnęce (a nie w bramie). Domofonem należy wybrać 7. Scena jest na III piętrze.

Składka: po 5 zł od osoby na koszty bieżące Sceny.

Prowadzący: Grzegorz Ajdacki

- Na pierwszych warsztatach (18 stycznia) tańczyliśmy tańce z różnych części województwa łódzkiego, na tyle odległe od siebie, aby różnice między nimi były łatwo uchwytne: sieradzkie owijoki, kujawiaki z okolic Kutna i opoczyńskie oberki. Przygrywali Joanna i Stanisław Strelnikowie.
- 25 stycznia na warsztatach były tańce miejskie. Z autorskim repertuarem gościliśmy Marcina Szarguta wraz z Różą Mościcką.
- 1 lutego grał Piotr Kaznowski, a spotkanie zdominowały oberki z południowo-wschodniego Mazowsza. Ponadto tańczyliśmy polki z tego regionu. Basowała Joanna Strelnik, zaś bębnił Mateusz Dobrowolski.
- 8 lutego były lesiackie mazurki w wykonaniu Kapeli od Niechcenia (Joanna i Staszek Strelnikowie wraz z Natalią Roicką).
- 15 lutego ponownie grał Marcin Szargut swój repertuar miejski. Nie brakowało tang, polek i walczyków. Warsztaty zakończyły się eksperymentem taneczno-muzycznym w postaci walctanga. Marcinowi bębniła Róża Mościcka.
- 22 lutego spotkaliśmy się z zabawami tanecznymi i zręcznościowymi z różnych stron Polski i okolic. Zaczęliśmy całkiem poważnych chodzonym, a później były: krzyżak od Kajoków, kujawska dyna, zając (z okolic Otwocka), górnośląski kijok czyli werboń, krakowiak z Łotwy, suwalskie kozak i wiatrak, pałucki wiwat w krzyż, kurpiowska stara baba i mietlarz z zachodniego Mazowsza. Zagrali Witek Roy Zalewski i Kasia Wińska.
- 29 lutego uczyliśmy się podstawowego tańca kujawskiego, czyli kujawiak. Grał Kuba Zimończyk.
- 7 marca tańczyliśmy kurpiowskie okrąglaki i powolniaki. Grali i wspierali: Tomek Mielnicki, Diana Szawłowska i Patrycja Kuczyńska.
- 14 marca był poświęcony kajockim mazurkom z drobnym dodatkiem polek. Grał Mateusz Kowalski, a pomagały mu debiutantki na Scenie Lubelska 30/32: Ewa (Mysza) Starzyk i Olga Kozieł.
- 4 kwietnia były mazurki kajockie i lesiockie. Przygra Kapela od Niechcenia (w składzie: Joanna i Stanisław Strelnikowie oraz Natalia Roicka), a pomagały im Joanna Rzeźnicka i Anna Lewczuk.
- 11 kwietnia przygrywał Piotr Kaznowski z Joanną Strelnik i Mateuszem Dobrowolskim. Tańczyliśmy mazurki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza (od Stanisława Klejnasa).
- 18 kwietnia były bardzo rzadko goszczące na Scenie owijoki z Sieradzkiego. Zagrała kapela Powijoki w składzie Łukasz Nizik, Ula Smykowska i Asia Rzeźnicka.
- 25 kwietnia odbył się kolejny debiut. Zagrał Wojtek Ciarka z Joanną Rzeźnicką i Anią Lewczuk. Repertuar objął radomskie mazurki i polki.
- 2 maja po długiej przerwie zagrała nam Iga Wasilewska. Bębnił Kuba Cieśla. Warsztaty były poświęcone oberkom i polkom z zachodu Mazowsza – z okolic Czermna i Gostynina.
- 9 maja poświęcilismy tańcom miejskim. Zagrał skład premierowy: Mateusz Kowalski (akordeon), Max Mucha (kontrabas) i Kazik Nitkiewicz (trąbka). Tańczyliśmy polki, fokstroty, tanga i walczyki.
- 16 maja Tomek Mielnicki z Różą Mościcką grał polkę trzęsioną, trampolkę oraz zurazia i fafura z Kurpi Zielonych.
- 23 maja tańczyliśmy oberki i polki z Mazowsza Zachodniego – z okolic Czermna i Sannik. Zagrała Paula Kinaszewska, Iga Wasilewska i Mateusz Dobrowolski.
- 30 maja były tańce opoczyńskie – kilka odmian oberków i polek oraz polka-mazur. Grała kapela Strelników z Anią Lewczuk.
- 6 czerwca tańczyliśmy tańce sieradzkie. Owijoki i polki grała kapela Powijoki (Łukasz Nizik, Ula Smykowska i Asia Rzeźnicka).
- 13 czerwca warsztaty poświęciliśmy jednej rodzinie: Zarasiom z Nieznamierowic. Grał skład: Joanna Strelnik, Stanisław Strelnik i Anna Lewczuk.
- 20 czerwca swój autorski program miejski grał Marcin Szargut z Różą Mościcką. Towarzyszyli im Kazik Nitkiewicz i Heniek Małolepszy.
WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna