Warsztaty tańca: Zimowo-wiosenny sezon warsztatów tańców tradycyjnych 2018 Warsztaty
Wysłano dnia 05-02-2018 o godz. 14:14:10 przez ajdac   
Volver
Zapraszamy miłośników i lajkoników, znających i niewierzących (w swoje umiejętności), tych, co po raz pierwszy i tych, co po raz setny na warsztaty tańców tradycyjnych. Warsztaty odbywają się co tydzień, z drobnymi wyjątkami, od 8 stycznia do 18 czerwca 2018 r.
Uczymy się oberków, polek, mazurków, wiwatów, powolniaków, równych, krakowiaków, kozaków, kujawiaków, rajlanderów, tangów i wielu innych tańców z różnych regionów Polski, a niekiedy też z zagranicy.

w każdy poniedziałek o 20:00
Warszawa, Scena Lubelska 30/32 (domofon 7), III piętro

19 lutego zapraszamy na warsztaty oberków, mazurków i polek opoczyńskich i kajockich, które zagra nam Paula Kinaszewska i Bartek Woźniak.


Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717

PS. Łysych też zapraszamy.
- 8 stycznia 2018 r. przygrywał na akordeonie Witek Roy Zalewski, a bębnił Kuba Cieśla. Uczyliśmy się tańców z polskiej części historycznego Polesia, zwanego niekiedy południowym Podlasiem: łysego, polki drobnej, przechodzonej, uginanej i polki-wiatr oraz krakowiaka. Repertuar pochodził od mieszkańców Zakalinek i Dołhobrodów. (26)
- 15 stycznia tańczyliśmy kajockie mazurki od Jana Gacy z zachodniej części Radomskiego. Grał Mateusz Kowalski (skrzypce), Kuba Korona (bębenek) i Marcin Żytomirski (basy). (30)
- 22 stycznia grali Zwykli Ludzie w składzie: Joanna i Stanisław Strelnikowie (skrzypce, bębenek) oraz Anna Lewczuk (basy). Uczyliśmy się różnych wersji oberka i polki, a także polki-mazur z Opoczyńskiego oraz – dla porównania – mazurka z Nieznamierowic. (24)
- 29 stycznia grało kobiece trio: Asia Rzeźnicka (skrzypce), Asia Strelnik (basy) i Ula Smykowska (bębenek). Repertuar pochodził od Stefana Nowaczka z Powiśla Maciejowickiego. Tańczyliśmy powiślaki, zawiślaki i polki. (29)
- 5 lutego tańczyliśmy owijoki i polki z Sieradzkiego, a grał Łukasz Nizik na skrzypcach z Mateuszem Dobrowolskim na bębenku i Joanną Strelnik na basach. (31)
- 12 lutego zagrała Karuzela! (w składzie: Marcin Szargut na akordeonie, Kasia Andrzejowska na ksylofonie, Agata Krawczyk na Skrzypcach i gościnnie Ula Smykowska na bębenku). Do autorskich kompozycji Marcina Szarguta tańczyliśmy tańce miejskie: polki z nogi, walczyki i tanga (31).

 

 
  Pokrewne linki  
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

  Oceny artykułu  
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

  Opcje  
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna