Jesienny sezon warsztatów tanecznych 2017
Data: 04-09-2017 o godz. 01:50:49
Temat: Warsztaty


Szanowni niewytańczeni, skostniali, nierozruszani, rytmiczni i nierytmiczni a spragnieni warsztatów tańców tradycyjnych.
ZAPRASZAMY na NOWY SEZON!
Jeśli ktoś chciałby się nauczyć tańczyć tradycyjne tańce lub doskonalić swoje umiejętności w tej niematerialnej materii, to zapraszamy
OD 4 WRZEŚNIA.
Począwszy od tego dnia, będziemy się spotykać
w każdy poniedziałek o 20:00 na Scenie Lubelska 30/32
ul. Lubelska 30/32, przy Dworcu Wschodnim, (domofon 7) na III piętrze.

Będziemy się uczyć tańczyć: polki, oberki, mazurki, wiwaty, powolniaki, okrąglaki, fokstroty, lelendry, lansje, kujawiaki, równe, okrągłe, rajlandery, tanga, walczyki, fafury, pisane, kozy, owijoki, łyse i wiele innych z różnych regionów Polski, a niekiedy z zagranicy.
Celem warsztatów jest przygotowanie do uczestnictwa w różnych – miejskich i wiejskich – imprezach tanecznych, a warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, bez względu na poziom umiejętności lub nieumiejętności tanecznych.

18 grudnia tańczymy do melodii od Stanisława Klejnasa z południowo-zachodniego Mazowsza, a zagra Piotr Kaznowski z kumplami. Uczymy się oberków i polek.

To ostatnie warsztaty w tym roku. Spotykamy się ponownie 8 stycznia 2018 r. już w nowym sezonie tanecznym.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717




Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki
- sezon zaczęliśmy 4 września oberkami od Raducza. Melodie od Stanisława Klejnasa grał Piotr Kaznowski na skrzypcach, basowała Joanna Strelnik, a bębnił Mateusz Dobrowolski. (38)
-11 września Marcin Szargut grał własne kompozycje miejskie. Nauka objęła polki, walczyki i tanga. (41)
- 18 września mieliśmy premierowy repertuar – tańce z Puszczy Kampinoskiej: lelender pojedynczy i podwójny, koza, śmit oraz galopka. Zagrali nam Paula Kinaszewska z Mateuszem Dobrowolskim. (36)
- 25 września tańczyliśmy tańce kujawskie: kujawiaka i szorca. Przygrywali Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy). (50)
- 2 października zapraszamy na tańce z Powiśla Maciejowickiego: powiślaki, zawiślaki i polki od Stefana Nowaczka. Zagrała kapela Ciśnienie w składzie: Asia Rzeźnicka (skrzypce), Ula Smykowska (bębenek) i Rafał Bieryło (basy). (35)
- 9 października zagrali do warsztatów Zwykli ludzie, czyli Joanna i Stanisław Strelnikowie z Anią Lewczuk. Tańczyliśmy tańce opoczyńskie: oberki i polki w odmianie spokojniejszej i diabelskiej oraz polkę-mazur. (41)
- 16 października do warsztatów przygrywał Heniek Małolepszy z zespołem w składzie: Heniek (bandżo, śpiew), Iwo Czerniawski (skrzypce) i Mirek Dudengra Nowica (perkusjonalia). Tańczyliśmy miejskie i podmiejskie walczyki, fokstroty, polki: z nogi, trzęsioną i galopkę. (31)
- 23 października tańce z polskiej części Polesia grał (na akordeonie) Witek Roy Zalewski: polki (drobną, przechodzoną, wiatr, przysiadaną), walczyka i łysego. (45)
- 30 października były tańce z zachodniej części Mazowsza, z Czermna i okolic koło Sannik: oberek, polka i polka trzęsiona. Grali: Iga Wasilewska na skrzypcach i Mateusza Dobrowolski na barabanie. (38)
- 6 listopada na warsztatach grali Zwykłymi Ludźmi (Joanna Strelnik na skrzypcach i Stanisław Strelnik na bębnie). Tańczyliśmy kajockie mazurki i polki, oraz kowala, a nawet niekajockiego, tylko opoczyńskiego krzyżoka. (35)
- 13 listopada tańczyliśmy do muzyki kujawskiej – kujawiaka, szorca, wiatraka – którą grali nam: Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy). (26)
- 20 listopada były tańce z południowo-wschodniej części Mazowsza – z trójkąta Otwock-Kołbiel-Mińsk Mazowiecki. Oberki, polki, trojaka i drabanta grali nam Piotr Dorosz (harmonia pedałowa) i Mateusz Dobrowolski (bębenek). (30)
- 27 listopada będą tańce kurpiowskie przy akompaniamencie Tomka Mielnickiego (harmonia pedałowa) i Diany Szawłowskiej (bębenek). Naukę poświęciliśmy powolniakowi, a w ramach odpoczynku potańczyliśmy okrąglaka. (36)
- 4 grudnia warsztaty poświęciliśmy ugruntowaniu powolniaka. Grał Tomek Mielnicki z Dianą Szawłowską. (25)
- 11 grudnia melodie od Tadeusza Jedynaka zagrała na skrzypcach Paula Kinaszewska przy akompaniamencie bębenkowym (i barabanowym) Joanny Strelnik. Tańczyliśmy mazurki. (16)
- 18 grudnia tańczyliśmy do melodii od Stanisława Klejnasa z południowo-zachodniego Mazowsza, a grał Piotr Kaznowski z kumplami: Joanną Strelnik i Mateuszem Dobrowolskim. Uczyliśmy się oberków i polek. (22)






Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=587