48h! Gołcunecki 20-21.09.2019
48h! Gołcunecki
Kobiety w strojach ludowych. Od lewej: Józefa Siwiec, Maria Pęzik
Gałki Rusinowskie, 1958.
Źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Oryginalne zdjęcie czarno-białe. Koloryzacja: Katarzyna Rosik


PRZYŚPIEWKA (in. piosnka, śpiewka, wyrywas, kurant) – wg Wikipedii „krótka piosenka ludowa o treści okolicznościowej”. Wokalna forma rymowana, improwizowana, często dowcipna, śpiewana podczas zabaw z tańcem, w czasie uroczystości rodzinnych, obrzędowych, etc. Może być, wyznaniem, komentarzem, przestrogą, morałem, modlitwą, aluzją, zaczepką. Doskonała amunicja do użycia w czasie przekomarzania się muzykantów z tancerzami, chłopaków z dziewczynami, młodych ze starymi i wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia.Zapraszamy na intensywne (6h) zajęcia praktyczne poświęcone sztuce przyśpiewywania w tradycji pogranicza radomsko-opoczyńskiego. Naszymi przewodniczkami będą mistrzynie gatunku – wiejskie śpiewaczki z Gałek Rusinowskich, przy asyście uczniów.
W przerwach między przyśpiewkami znajdzie się też czas na rozmowy o muzyce i życiu, oraz na prace rękodzielnicze – panie z Gałek są niezrównane w wyrabianiu ozdobnych kwiatów z „bibuły” i zdradzą nam część swoich sekretów również w tej dziedzinie.

Pierwszy dzień spotkania zwieńczy koncert zespołu śpiewaczego z Gałek Rusinowskich oraz potańcówka przy Kapeli Kowalskiego.

Prosimy o przyniesienie kajetów, długopisów i nożyczek.ŚPIEWACZKI Z GAŁEK K. RUSINOWA
Maria Siwiec
Zofia Kucharczyk
Maria Pęzik
Maria Oracz
Jadwiga Dziedzic

UCZNIOWIE
Marta Domachowska
Katarzyna Rosik
Mateusz Kowalski
Marcin Żytomirski20–21 września 2019

20/09 (piątek)
18:00–20:00 – warsztaty
21:00–01:00 – koncert zespołu Gołcunecki i potańcówka

21/09 (sobota)
11:30–13:30 – warsztaty (rękodzieło i śpiew)
13:30–14:30 – przerwa obiadowa
14:30–16:30 – warsztaty
16:30 – krótkie podsumowanie

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:

Warunkiem udziału w zajęciach jest czynne uczestnictwo. Miejsca na warsztatach rezerwujemy wyłącznie dla osób zgłaszających udział w pełnym dwudniowym warsztacie.

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet.
Prosimy o przyniesienie kajetów, długopisów i nożyczek.

KOSZT:
50 zł - dwa dni warsztatów
20 zł - potańcówka.

Liczba miejsc warsztatowych jest ograniczona. Obowiązują zgłoszenia przez formularz internetowy.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wpłaty na konto. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora instrukcję wpłaty (najpóźniej w ciągu 48h). Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.


Wydarzenie realizowane w ramach zadania „Spotkania 48h! w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej”. Dofinansowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnicy Śródmieście.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna