Inne domy tańca: Poznań Koncert
Wysłano dnia 28-02-2005 o godz. 18:49:38 przez admin   
Volver
"Czterdzieści opowieści" we czwartek 3 marca 2005 (g.20.00) w chacie Wielkopolskiej Zagrody (Fredry 12) w Poznaniu. Zaprasza Jacek Hałas, Dom Tańca. Poznań

CZTERDZIEŚCI OPOWIEŚCI
Od stuleci około czterdzieści dni przed świętem Wielkiej Nocy chrześcijanie wystrzegają się zbytku i zabaw i pogrążają w zadumie i duchowej medytacji. Pieśni dziadów, wędrownych lirników, rozważania o grzechu i wybawieniu, rozmowy duszy z ciałem o ulotnościach, Boga z diabłem o wiecznościach, historie o Świętych i potępionych, wreszcie wizje straszliwe Apokalipsy i Sądu nad wszelakimi naszymi uczynkami. Ale też hałaśliwe półpoście, drewniane młoty z hukiem wybijające połowę postu, głośny klekot kołatek, facecje rodem z obrazów Boscha. I Morena, Marzanna, śmierć, śmiertka, śmieciucha topiona od wieków w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, od tegoż zwyczaju zwaną Śmiertną Niedzielą.
Tradycje - przed wiekami zamknięte w najpiękniejsze melodie, zapisane w ludzkiej pamięci, w skryptach etnografów - wyśpiewa i opowie dla Państwa Jacek Hałas podczas najbliższego spotkania poznańskiego Domu Tańca.

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Koncert
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Koncert:
Pieśni Maryjne we Florianie

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna