Inne imprezy: Kino i tańce
Wysłano dnia 02-08-2006 o godz. 16:21:37 przez remek   
Volver
We wszystkie soboty sierpnia we wsi Sokole koło Gródek w Białostockiem odbywają się projekcje filmów i koncerty/potańcówki, 19 VIII po filmie "Świat się śmieje" zagrają muzycy z Domu Tańca.


godz.18.00

POLSKA KRONIKA FILMOWA nr 44/1949 Znajduje się w niej materiał pokazujący premierę filmu „Świat się śmieje” we wsi Baboszewo w roku 1949.

SWIAT SIĘ ŚMIEJE (Wiesiołyje rebiata) Scenariusz: W. Mass, Nikołaj Erdman, Grigorij Aleksandrow Reżyseria: Grigorij Aleksandrow Zdjęcia: W. Nilsen Muzyka: Isaak Dunajewski Wykonawcy: L. Utiosow, Lubow Orłowa i inni Produkcja: ZSRR; 1934; czarno-biały; 86 minut.

Klasyczna komedia muzyczna, która cieszyła się ogromnym powodzeniem w Rosji i poza jej granicami, łączy wzory amerykańskich musicali z landrynkową rzeczywistością życia w sowieckim kołchozie. To „12 muzycznych atrakcji, sklejonych z grubsza fabułą”, ze zwariowanymi gagami i eksplozjami tradycyjnego jazzu.

około 20.30 do tańca na tradycyjnych instrumentach zagrają:

Agata Harz - śpiew Kasia de Latour - skrzypce, ksylofon, baraban Agata Krawczyk - cymbały, skrzypce Kasia Szurman - harmonia trzyrzędowa, skrzypce Remek Mazur-Hanaj - skrzypce, bębenek, lira korbowa

Organizatorzy o swojej pracy:

"Latem 2006 prowadzimy w Sokolu świetlicę, dzieci rysują wielką mapę lokalnych tajemnic, z karczmą, dworem i leczniczym źródełkiem. Młodzież wywozi gruz i potłuczone szkło ze szkoły.

Remontujemy projektor filmowy z niedziałającego od lat kina w pobliskim Michałowie i przewiezimy go do prowizoryczne przygotowanej sali w Sokolu. Wyświetlanie starych filmów w zrujnowanych klasach będzie dla starszych nostalgicznym wspomnieniem po kinach objazdowych sprzed 50 lat, a dla młodszych ciekawostką niczym wywoływanie duchów.

Planujemy projekcje w każdą sobotę sierpnia ogodz. 18.00, a po filmie integrująca różne środowiska i pokolenia zabawa z muzyką na żywo.

Zapraszamy!
Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK Więcej informacji na stronie www.widok.org.pl

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o
· Napisane przez remek


Najczęściej czytany artykuł o :
zbliża się walne zebranie...

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna