Inne imprezy: SPOTKANIE MUZYCZNE W GOTKACH Warsztaty
Wysłano dnia 18-08-2006 o godz. 19:55:22 przez ajdac   
Volver
Chcięlibyśmy zachęcić do wzięcia udziału w PROJEKCIE MUZYCZNYM organizowanym przez Wspólnotę Kulturową "Borussia" w okresie 04-12 września 2006 r. na Warmii, w okolicach Olsztyna.
Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli trzech słowiańskich grup etnicznych: Polaków, Ukraińców (mniejszość ukraińska w Polsce) i Serbów Łużyckich - z każdego kraju po 6 osób - w wieku od 18 do 26 roku życia.

"Wspólnym mianownikiem", czyli bazą wyjścia do pracy na warsztatach ma być muzyka tradycyjna - to co wspólne i różne w muzyce ludowej trzech reprezentowanych grup. Ideą przewodnią jest odkrywanie tożsamości na podstawie konfrontacji poprzez muzykę. Spotkanie umożliwi także porównanie, odkrywanie różnic i podobieństw między regionami / krajami, z których pochodzą muzykujący uczestnicy. Postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się połączyć wszystkie reprezentowane rodzaje muzyki i stworzyć z nich harmonijną całość.
Działania warsztatowe mają wzbudzić świadomość wspólnych korzeni. Uczestnicy będą mieli okazję prezentacji typowej dla siebie muzyki. Poza tym, w trakcie warsztatów zaistnieje możliwość konfrontacji własnych doświadczeń z muzyką innych obecnych grup.
Zakładamy, że na koniec powstanie wspólna muzyka, którą uczestnicy zaprezentują na Scenie Letniej nad Łyną w Olsztynie bądź na innym zorganizowanym koncercie.

Opiekę merytoryczną nad projektem będzie sprawowało dwóch praktykujących muzyków. Poza tym uczestnicy będą mieli okazję spotkania się z referentami - muzykami zajmującymi się muzyką tradycyjną (Polacy, Ukraińcy). Projekt oprócz wspólnego muzykowania obejmuje także całodzienny spływ kajakowy.

Cena 9-dniowych warsztatów: 100 PLN*. Organizator zapewnia nocleg i wyżywienie oraz konieczne przewozy podczas trwania spotkania. Przyjazd i wyjazd na spotkanie na własny koszt. Nasza oferta nie jest adresowana tylko i wyłącznie do zorganizowanych zespołów muzyki tradycyjnej, zapraszamy wszystkich, którzy w jakiś sposób zajmują się tym rodzajem twórczości, zarówno śpiewem jak i graniem na instrumentach, którzy chcieliby podzielić się swym doświadczeniem oraz radością wspólnego muzykowania z innymi młodymi ludźmi.

* jako że jest jeszcze możliwość otrzymania przez nas dofinansowania do projektu, opłata uczestnika może ulec zmianie na korzyść uczestników.

Dalszych informacji o projekcie udzielą:
Joanna Demko i Joanna Turkiewicz
Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia"
ul. Kopernika 45 10-513 Olsztyn tel. (089) 523 72 93 tel/faks: (089) 534 00 26
e-mail: mlodziez@borussia.pl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna