Warsztaty tańca: Bałtyckie Warsztaty Tańców Tradycyjnych „Dźwięki Północy” Info
Wysłano dnia 18-06-2008 o godz. 11:03:35 przez ajdac   
Volver
W imieniu Nadbałtyckiego Centrum Kultury zapraszamy na pierwsze Bałtyckie Warsztaty Tańców Tradycyjnych – w programie tańce duńskie, estońskie, szwedzkie i polskie.

Bałtyckie Warsztaty Tańców Tradycyjnych Dźwięki Północy to unikalne spotkanie z tradycją taneczną regionów Danii, Estonii i Szwecji. Bogactwa tej tradycji można w pełni doświadczyć jedynie poprzez aktywne uczestnictwo w sytuacji tanecznej i wspólną zabawę. Dlatego zapraszamy do nauki tańca z towarzyszeniem muzyków. Obecność kapeli pozwoli na odtworzenie naturalnej sytuacji tanecznej oraz poznanie relacji, jakie tworzą się pomiędzy osobami w parze, tancerzami na sali oraz tancerzami a muzykami.
Do udziału w projekcie zaproszono nauczycieli tańca dobrze znających tradycję taneczną, którzy posiadają wykształcenie akademickie w tym zakresie, a ponadto prowadzili indywidualne wyprawy badawcze w regiony, gdzie tradycja taneczna jest wciąż żywa.

Tańce szwedzkie
prowadzenie: Anna Öberg, Petra Eriksson i Anton Schneider związani z ruchem domów tańca w Sztokholmie. Muzycy: Erik Rydvall (nykelharfa), Magnus Zetterlund (mandolina).

Tańce estońskie
prowadzenie Silver Sepp i Kadri Lepasson z Estońskiego Centrum Muzyki Tradycyjnej (Eesti Pärimusmuusika Keskus). Muzycy: Kadri Lepasson (akordeon), Eeva Lindal (skrzypce), Johanna-Adele Jüssi (skrzypce).

Tańce duńskie
prowadzenie Christian Thorvaldsen i Rikke Rasmussen. Muzycy: Kristian Bugge (skrzypce) i Peter Eget (akordeon).

Warsztaty zakończy Noc Tańca w Centrum św. Jana w Gdańsku – całonocna zabawa przy muzyce tradycyjnej granej na żywo, otwarta dla szerokiej publiczności. Do tańca grać będą zaproszeni na warsztaty muzycy, a skandynawscy tancerze będą aniomować zabawę. Tańce polskie pojawią się za sprawą kapeli w składzie: Bartosz Niedźwiecki (skrzypce), Janusz Prusinowski (akordeon), Piotr Zgorzelski (baraban) oraz tancerzy – Katarzyny Staniszewskiej i Patryka Wernio.

Szczegóły:
Czas: 29 lipca wtorek – 1 sierpnia piątek.
Miejsce: Gdańsk.

Każda osoba będzie miała możliwość uczestniczenia we wszystkich zajęciach z każdą z grup prowadzących (szwedzką, estońską i duńską). Łącznie warsztaty będą trwać około 6 godzin dziennie, od 10.00 do 18.00 z przerwą na obiad.
Koszt warsztatów – 120 zł (w przypadku zgłoszenia i wpłaty do 1 lipca), 150 zł (po 1 lipca).
Nie zapewniamy noclegów i wyżywienia. Istnieje możliwość rezerwacji tanich noclegów w akademikach.
Zapisy i informacje: Małgorzata Bujak

BAŁTYCKIE WARSZTATY TAŃCÓW TRADYCYJNYCH DŹWIĘKI PÓŁNOCY obywają się w ramach Festiwalu Muzyki Inspirowanej Folklorem Dźwięki Północy, Gdańsk 29 lipca – 1 sierpnia 2008
Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk www.nck.org.pl
Partnerem warsztatów jest Stowarzyszenie „Dom Tańca” z Warszawy

Koordynator warsztatów: Małgorzata Bujak
Koordynator Festiwalu Dźwięki Północy: Aleksandra Kminikowska.


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Info
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Kazimierz 2005

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna