Scena Lubelska: DECHY Info
Wysłano dnia 26-06-2008 o godz. 13:49:57 przez kandelat   
Volver
Zapraszamy na „Scenę Lubelską 30/32” na letni cykl potańcówek na warszawskiej Pradze przy muzyce dawnej Warszawy i Polski Centralnej.

Co niedziela w godzinach 16-21 od 29 czerwca 2008 r. do 31 sierpnia włącznie „Scena Lubelska 30/32” (niedaleko Dworca Wschodniego) zaprasza na letnie potańcówki przy muzyce dawnej Warszawy i Mazowsza, pod hasłem „Dechy”.

Na pierwszym spotkaniu zagra Kapela Praska. W lipcu na „Dechach” zagrają: 6 lipca – Kapela Zdzisława Patera z Chmielnej; 13 lipca – Kapela Czerniakowska; 20 lipca – Trio Janusza Prusinowskiego; 27 lipca – Kapela Kapsell

Na wszystkie letnie spotkania WSTĘP WOLNY!

„Dechy” to propozycja cyklu potańcówek w duchu przedwojennych letnich festynów na świeżym powietrzu, takich jakie organizowano m.in. w Lasku Bielańskim, na Saskiej Kępie czy też w miejscowościach okalających dawną stolicę. Potańcówki organizowano aż do końca lat 50. Zamiarem organizatorów jest przywrócenie warszawskich i mazowieckich tradycji muzyczno-tanecznych oraz funkcji, jakie pełniły takie spotkania w przeszłości. Taniec i muzyka były i są tu pretekstem do wspólnego, czynnego spędzania czasu wolnego, do spotkania, do rozmów i do wspólnej zabawy przy dawnej muzyce.

APEL! Parkiet ze sceną na Lubelskiej jest otwarty także dla tych wszystkich, którzy potrafią i chcieliby zagrać innym do tańca. Zapraszamy zatem do współpracy młode lub mniej znane kapele, muzyków i „domowych grajków” wykonujących dawną muzykę taneczną, którzy chcieliby się pokazać szerszej publiczności. Czekamy również na osoby dysponujące pamiątkami świadczącymi o tym, jak bawiła się dawna Warszawa oraz chcącymi podzielić się z nami własnymi wspomnieniami z tamtego okresu.

Pomysłodawca i organizator spotkań Piotr Zgorzelski.
Kontakt: ojciec.pio@onet.eu lub tel. 608 43 85 85

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Biura Kultury Miasta St. Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Info
· Napisane przez kandelat


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Kazimierz 2005

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 4.75
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna