Święto Żuków: Wigry, 1-2 maja Impreza
Wysłano dnia 09-05-2009 o godz. 16:22:40 przez ajdac   
Volver
napisał "Majówka w klasztorze wigierskim
Dom Pracy Twórczej w Wigrach i Fundacja 4.99 zapraszają na piknik w ogrodach klasztornych, warsztaty dźwiękowe nad jeziorem oraz koncerty współczesnej muzyki improwizowanej do animacji filmowych sprzed 100 lat.


Informacje na temat projektu a także dojazdu i noclegu nad Wigrami: www.wigry.org tel. 087 563 70 00

Święto żuków to filmowo-muzyczny projekt osnuty wokół pionierskich animacji Władysława Starewicza, który przed stu laty ożywiał wypreparowane owady. Dziś zagrają z nimi Michał Górczyński (klarnet), Dagna Sadkowska (skrzypce) i Arszyn (elektronika). Muzycy zabiorą także widzów na spacer po pejzażach dźwiękowych. Do tego dokument Treser żuków o Władysławie Starewiczu z wprowadzeniem reżysera Marka Skrobeckiego i krytyka Jerzego Armaty. Projekt stanowi pierwszą odsłonę PÓŁWYSPU NOWEJ MUZYKI.

PROGRAM

01 MAJA
18.00 Warsztaty artystyczne dla muzyków i amatorów
Spacer akustyczny po półwyspie wigierskim z muzykami Dagną Sadkowską, Michałem Górczyńskim i Arszynem.
20.00 Dokument filmowy o Władysławie Starewiczu
„Treser żuków” (reż. Marek Skrobecki, Linas Augutis, Donatas Ulvydas) oraz spotkanie z reżyserem filmu Markiem Skrobeckim i krytykiem Jerzym Armatą.

02 MAJA
11.00 – 16.00 Piknik w ogrodach wigierskich
Kiermasz wyrobów kulinarnych pogranicza polsko–litewskiego oraz specjały kuchni DPT – regionalizm w wydaniu klasycznym i nowatorskim, warsztaty tańców i muzyki tradycyjnej – Małgosia Makowska z uczniami,
kapele z Wisztyńca na Litwie: Vištytis, Versmė.
20.00 Współczesna muzyka improwizowana do animacji filmowych sprzed 100 lat
Pokaz filmów „Zemsta kinooperatora”, „Piękna Lukanida”, „Żaby chcą króla”, „Boże Narodzenie w lesie”, „Konik polny i mrówka” (reż. Władysław Starewicz) z muzyką na żywo autorstwa Dagny Sadkowskiej (skrzypce), Michała Górczyńskiego (klarnet) i Arszyna (elektronika). Bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji DPT.

Półwysep nowej muzyki to cztery zdarzenia między majem i listopadem 2009. Ich celem jest prezentacja najciekawszych obecnie nurtów muzycznych i audiowizualnych w niecodziennym kontekście – z dala od miasta, na obszarze kulturowego pogranicza. Podkreślając wzajemne kontakty między Polską i Litwą oraz integrację sztuk projekt stwarza możliwość aktywnego udziału i bezpośredniego kontaktu z twórcami.
27.06-28.06: Obrazy Kwartludium (Zespół Kwartludium w muzycznych interpretacjach prac wizualnych m.in. Twożywa, Rafała Bujnowskiego, Poli Dwurnik)
28.09-04.10: Muzyczny tydzień polsko-litewski (Koncerty, warsztaty, dyskusje, filmy poświęcone nowej muzyce z Polski i Litwy m.in. Rytis Mažulis, Paweł Mykietyn, Arturas Bumšteinas, Anton Lukoszevieze, Chordos String Quartet)
13.11-14.11: MIMEO (Koncerty solowe oraz koncert orkiestry elektronicznej MIMEO, w której skład wchodzą m.in. Christian Fennesz, Peter Rehberg, Keith Rowe, Jérôme Noetinger, Thomas Lehn)

Partnerzy: Gmina Puńsk, Starostwo Wisztyniec

http://www.wigry.org/cykle.php?cid=46

ps. niestety o części poświęconej muzyce tradycyjnej nie mam żadnej wiedzy - zajmuje się nią ośrodek w wigrach.

zapraszam serdecznie
antoni b."

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Impreza
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Impreza:
"Otwarte ogrody" w Milanówku

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna