Dla dzieci: ZAJĘCIA MUZYCZNE – „DAWNE GRY I ZABAWY” Edukacja
Wysłano dnia 24-09-2009 o godz. 23:19:06 przez ajdac   
Volver
Zapraszamy do skorzystania z oferty
ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – „DAWNE GRY I ZABAWY”
opartych na autorskim programie Stowarzyszenia „Dom Tańca”.


Bazą jest polska kultura tradycyjna: muzyka, pieśni, tańce, baśnie, instrumenty, rzemiosło, a także niezwykle bogaty folklor dziecięcy: wyliczanki, piosenki, gry, wierszyki, zagadki – dziś już często zapomniane, których brak w przedszkolnych lub szkolnych programach nauczania.

Zajęcia ułożone są według kalendarza przyrody i roku obrzędowego, z uwzględnieniem najważniejszych świąt. Jest to nauka poprzez zabawę. Większości zabaw towarzyszy śpiew i muzyka grana na żywo: na akordeonie, skrzypcach, harmonii trzyrzędowej, okarynach, lirze korbowej oraz bębenku. Dzieci uczą się piosenek, tańców, mają okazję poznać różne dźwięki i kształty „dorosłych” instrumentów, a same mogą zagrać na mniejszych instrumencikach: dzwonkach, bębenkach, glinianych ptaszkach, fujarkach. Zajęciom towarzyszą także ludowe lub antykwaryczne zabawki: malowane koniki na sznurku, ptaszki klaskające skrzydłami, szmaciane lalki, karuzele i in.

Zajęcia dają okazję do zabawy – „wyszalenia się”, tańca, śpiewu – naturalnych dla dzieci sposobów ekspresji, bez konieczności żmudnej nauki kroków i gestów, potrzebnych do występów scenicznych. Taniec, czyli (rytmiczny ruch w przestrzeni, usprawnia koordynację i zdolności manualne dzieci. Muzyka na żywo jest istotnym elementem kształtującym wrażliwość i wyobraźnię. Jest to także swoista terapia poprzez zabawę i sztukę: dzieci uczą się współdziałania w grupie, są motywowane do samodzielnego podejmowania decyzji, otwartego wypowiadania się, przełamania barier, takich jak niepewność czy nieśmiałość. Jest to okazją do integracji, pogłębienia społecznych kontaktów z rówieśnikami.

Zajęcia prowadzone są przeważnie w składzie dwuosobowym: muzyk oraz animator. Organizujemy także bale i zabawy na różne okazje, np. andrzejkowe, choinkowe, karnawałowe przy kapeli grającej na tradycyjnych instrumentach.

Kontakt:
tel. 503 31 00 71; 604 75 43 77
szurmanna@wp.pl


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Edukacja
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Edukacja:
ZAJĘCIA MUZYCZNE – „DAWNE GRY I ZABAWY”

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna