Warsztaty tańca: Zimowo-wiosenny sezon warsztatowy Warsztaty
Wysłano dnia 04-01-2015 o godz. 18:32:05 przez ajdac   
Volver
Po krótkiej przerwie świątecznej zapraszamy na ZIMOWO-WIOSENNY sezon warsztatów tańców tradycyjnych.
Pierwsze spotkanie w poniedziałek 5 stycznia 2015 r., godz. 20.00.
Scena Lubelska 30/32 w Warszawie, domofon 7.

Zasady jak zwykle, czyli każdy może tańczyć.
Zrzutka na koszty bieżące Sceny – po 5 zł.
UWAGA! 22 czerwca są ostatnie warsztaty w sezonie zimowo-wiosennym. Będą grali państwo Strelnikowie, a może ktoś jeszcze, ale to niespodzianka.
W lipcu i sierpniu zapraszamy na TABORY.
Przerwa wakacyjna na Lubelskiej potrwa do końca sierpnia

Prowadzi Grzegorz Ajdacki

– 5 stycznia grał Piotr Kaznowski, a bębnił mu Mateusz Dobrowolski. Dominowały oberki z południowo-zachodniego Mazowsza.
– 12 stycznia zagrali Joanna i Stanisław Strelnikowie oraz Natalia Roicka, a spotkanie było poświęcone tańcom opoczyńskim – oberkom i polkom w różnych odmianach.
– 19 stycznia rozkładaliśmy na czynniki pierwsze i staraliśmy się tańczyć kujawiaka z Kujaw.
– 26 stycznia i 2 lutego wreszcie się udało na dwóch warsztatach z rzędu przestudiować kurpiowskiego powolniaka. Zagrali Tomasz Mielnicki i Mateusz Kowalski.
– 9 lutego uczyliśmy się tańców warszawskich: polek, walczyków, fokstrotów i tang. Grał Heniek Małolepszy z Grzegorzem Domańskim.
– 16 lutego – był ostatni rozruch przed przystałowickimi kusokami, czyli dominowały tańce kajockie. Przetańczyliśmy mazurki, trochę czasu poświęciliśmy również na słuchowe i taneczne rozróżnienie polek od fokstrotów. Grali Państwo Strelnikowie oraz Natalia Roicka.
– 23 lutego po długiej przerwie grał raduckie oberki i polki Piotr Kaznowski. Przygrywały na basach i na bębnie Patrycja Kuczyńska i Diana Szawłowska.
– 2 marca były kajockie mazurki, polki i fokstroty – przygrywał na skrzypcach Mateusz Kowalski, a bębniła Dorota Murzynowska.
– 9 marca tańczyliśmy kujawiaki, do których przygrywał Kuba Zimończyk i niespodziewany gość Wojtek Ciarka.
– 16 marca warsztaty były poświęcone kurpiowskim okrąglakom i powolniakom. Zagrali: Tomek Mielnicki i Mateusz Kowalski, a podgrywał im jeszcze Wojtek Ciarka.
– 23 marca przygotowywaliśmy się się do sezonu tanecznego z kujawiakami. Warsztaty ograł Kuba Zimończyk.
– 30 marca z racji Wielkiego Tygodnia oraz 6 kwietnia w związku z wielkanocnym poniedziałkiem warsztatów nie było. Drugi dzień świąt był wszak mazurkowy w lesie bielańskim
– 13 kwietnia poświęciliśmy oberkom i polkom od Klejnasa. Grał Piotr Kaznowski, basowała Patrycja Kuczyńska, a bębnili Mateusz Dobrowolski i Diana Szawłowska.
– 20 kwietnia poświęciliśmy oberkom i polkom od Klejnasa. Grał Piotr Kaznowski, a bębnił Mateusz Dobrowolski.
Ponadto od wtorku trwały warsztaty w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Oto plan działań warsztatowych:
21 kwietnia – okrąglaki i oberki, grał Piotr Kaznowski
22 kwietnia – równe, oberki i polki, grał Witold Roy Zalewski
23 kwietnia – powiślaki, polki, przygrywali Mateusz i Agnieszka Niwińscy wraz z mistrzem Stefanem Nowaczkiem, a przyśpiewywała Mariza Nawrocka, po czym oberki grał Piotr Kaznowski
24 kwietnia – kujawiaki, grał Kuba Zimończyk
25 kwietnia – tańce wielkopolskie (podczas Targowiska Instrumentów), przygrywał Romuald Jędraszak z uczniami
– 27 kwietnia pracowaliśmy nad kajockimi mazurkami, które ostatnio były zaniedbywane. Grali: Mateusz Kowalski, Dorota Murzynowska i Marcin Żytomirski.
– 4 maja zajmowaliśmy się tańcami opoczyńskimi: różnymi odmianami oberka i polki, a także tańcem figurowym krzyżokiem. Grali: Joanna i Stanisław Strelnikowie oraz Natalia Roicka, a pilnie asystował na skrzypcach Wojtek Ciarka.
– 11 maja wróciliśmy do kujawiaka w wersji kujawskiej, jednego z naszych najtrudniejszych i zarazem rytmicznie najciekawszych tańców. Grał Kuba Zimończyk.
– 18 maja były oberki i mazurki, do których przygrywały dwa składy: Piotr i Maja Kaznowscy oraz Wojtek Ciarka z Patrycją Kuczyńską i Dianą Szawłowską.
– 25 maja na warsztatach ogrywany był po raz pierwszy repertuar z południowo-wschodniego Mazowsza, z okolic między Mińskiem Mazowieckim a Kołbielą. Skład również był na Lubelskiej premierowy: Piotr Dorosz i Karolina Podrucka.
– 1 czerwca po raz kolejny Mateusz Kowalski, Marcin Żytomirski i Dorota Murzynowska przygrywali nam kajockie mazurki.
– 8 czerwca były tańce miejscowe, czyly z Warsiawy – fokstroty, poleczki, walczyki i tanga. Grał Warszawski Duet Sentymentalny w składzie: Gabriela Mościcka, Róża Mościcka i Grzegorz Domański. Tak, tak: duet.
– 15 czerwca kolejny raz były oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza, które grał Piotr Kaznowski, a bębnili mu naprzemiennie Natalia Roicka i państwo Strelnikowie.


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna