Warsztaty tańca: Nowy letnio-jesienny sezon warsztatów tanecznych Warsztaty
Wysłano dnia 29-08-2015 o godz. 13:53:04 przez ajdac   
Volver
Rusza nowy sezon warsztatów poświęconych tańcom tradycyjnym. Zapraszamy zarówno osoby zupełnie nieobyte z tematem, przyzwyczajone do tańca, jak i bardziej zaawansowane – bez względu na płeć i wiek (choć grupę tworzą przede wszystkim osoby pełnoletnie).
Jedynym warunkiem udziału jest CHĘĆ TAŃCZENIA.
Warsztaty są bowiem praktyczną formą nauki.

Spotykamy się od 31 sierpnia co tydzień w poniedziałki od godz. 20.00, Scena Lubelska 30/32

Na warsztatach poznajemy głównie tańce polskie: polki, oberki, mazurki, kujawiaki, powolniaki, wiwaty, owijoki, mazur-polki, walczyki, fokstroty, równe, okrąglaki i inne z różnych regionów kraju, nie wyłączając Warszawy. Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu tańcowi, bądź jednemu regionowi. Jeśli zajdzie potrzeba, na jeden temat poświęcimy kilka spotkań.
14 grudnia zapraszamy na oberki i polki od Stanislawa Klejnasa – zagra Piotr Kaznowski zaproszonymi gośćmi
UWAGA! NOWY SEZON TANECZNY ZACZYNAMY 18 stycznia 2016 r.
.

Przypominamy, że warsztaty są również formą zdobywania przez muzykantów praktyki gry do tańca. Można zatem – po uzgodnieniu z prowadzącym – zagrać do warsztatów lub dołączyć do grających.



Teatr „Scena Lubelska 30/32” mieści się przy ul. Lubelskiej 30/32 tuż przy Dworcu Wschodnim w Warszawie. Wejście znajduje się od ul. Skaryszewskiej, przy ogrodzonym placu zabaw, we wnęce (a nie w bramie). Domofonem należy wybrać 7. Scena jest na III piętrze.

Składka: po 5 zł od osoby na koszty bieżące Sceny.

Prowadzący: Grzegorz Ajdacki

- Do pierwszych warsztatów grali Mateusz Kowalski i Kuba Korona. Uczyliśmy się tańczyć do melodii granych na północ od Przysuchy: mazurków i polek.
- 7 września podążyliśmy śladami mazurków, które rozpowszechniły się w różnych częściach świata. Tańczyliśmy tradycyjne mazurki francuskie z Gaskonii, kabowerdyjskie – z wyspy São Nicolau, gauczańską masurkę galopeadę z brazylijskiego Rio Grande do Sul oraz masolkę z tyrolskiej doliny Wattental w Austrii.
- 14 września grali Piotr Kaznowski i Mateusz Dobrowolski, tańczyliśmy oberki i polki od Klejnasa, czyli z południowo-zachodniego Mazowsza.
- 21 września Paula Kinaszewska, Diana Szawłowska i Patrycja Kuczyńska grały tańce z południowej Lubelszczyzny.
- 28 września tańczyliśmy wiwaty z różnych części Wielkopolski.
- 5 października były grane tańce miejskie: polki, walczyki, tanga i oberki. Swoje autorskie melodie zaprezentował Marcin Szargut.
- 12 października tańczyliśmy kurpiowskiego okrąglaka i powolniaka. Grali: Tomek Mielnicki i Diana Szawłowska, a Patrycja Kuczyńska basowała i współprowadziła warsztaty.
- 19 października uczyliśmy się kujawiaków. W przerwie był kajduk spod Otwocka. Kuba Zimończyk grał na harmonii, swych sił na skrzypcach po raz pierwszy na warsztatach próbowała Dominika Oczepa, a państwo Strelnikowie bębnili.
- 26 października tańczyliśmy tańce opoczyńskie do melodii granych przez Joannę Strelnik i Stanisława Strelnika, oraz Natalię Roicką, czyli przez kapelę Od niechcenia. A były to: oberki, polki, polkę-mazur i krzyżoka.
- 2 listopada były tańce ze wschodniej części Mazowsza (z trójkąta Kołbiel-Otwock-Mińsk Mazowiecki) do melodii granych przez Piotra Dorosza i Karolinę Podrucką. Tańczyliśmy oberki, polki i trojaka.
- 9 listopada przygrywał Mateusz Kowalski z Joanną Strelnik i Kubą Koroną. Spotkanie zdominowały kajockie mazurki
- 16 listopada były tańce miejskie - fokstrot, polka, walczyk i sztajerek. Zagrał Warszawski Duet Sentymentalny.
- 23 listopada zawitali na Lubelskiej Marcin Szargut i Róża Mościcka z autorskim repertuarem Marcina. Były więc ponownie tańce miejskie – tym razem tango, walczyk i polki.
- 30 listopada przygrywali państwo Strelnikowie z Anią Lewczuk. Scenę opanowały tańce opoczyńskie: oberki, polki i mazur-polki.
- 7 grudnia tańczyliśmy do repertuaru od Piotra Gacy – mazurki, polki, fokstroty i... rumbę grali Mateusz Niwiński i Kuba Zimończyk (a bębnili w miarę potrzeb: M. niwiński, G. Ajdacki, J. Strelnik i S. Strelnik)


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna