Warsztaty tańca: Nowy zimowo-wiosenny sezon tańców tradycyjnych Warsztaty
Wysłano dnia 01-01-2017 o godz. 17:13:03 przez ajdac   
Volver
Zapraszamy tańcz±cych i nietańcz±cych, wszystkich którzy chc± się nauczyć lub doskonalić umiejętno¶ci taneczne w poniedziałki od 20.00 do 22.00, na Scenie Lubelska 30/32 (III piętro kamienicy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie). Domofon 7.

Będziemy poznawać i doskonalić tańce wiejskie i miejskie (głównie polskie, choć nie tylko). W¶ród nich będzie mazurek i mazurka, oberek i polka, kujawiak i fokstrot, walczyk i tango, sztajerek i wiwat, równy i okr±glak, siber i trampolka, owijok i powolniak, przodek i wiele innych.

26 czerwca zapraszamy na kajockie mazurki i polki. Melodie głównie od Jana Gacy zagra Mateusz Kowalski z Marcinem Żytomirskim i Dorot± Murzynowsk±.

TO OSTATNIE WARSZTATY W TYM SEZONIE! Spotkamy się ponownie 4 wrze¶nia 2017 r.

Zrzutka na koszty bież±ce Sceny po 5 zł od osoby.




Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki
- 9 stycznia tańczyli¶my sieradzkie owijoki i rawskie mazurki, a grali: na skrzypcach Łukasz Nizik, na basach Maria Tkaczyk i na bębnie Mateusz Dobrowolski. (55)
- 16 stycznia oberki z południowo-zachodniego mazowsza (Raducz) grał Piotr Kaznowski (skrzypce), a towarzyszyli mu Joanna Strelnik (basy) i Mateusz Dobrowolski (bębenek). (54)
- 23 stycznia była gratka dla miło¶ników Taboru Kieleckiego. Tęgie Chłopy w Szczupłym Składzie (Mateusz Kowalski – akordeon, Michał Maziarz – skrzypce, Kazik Nitkiewicz – tr±bka, Dorota Murzynowska – baraban) grały melodie z Sędka – chłopy i polki. (56)
- 30 stycznia grał nam Marcin Szargut na akordeonie własne kompozycje w stylu miejskim - polki (z nogi), walczyki i tanga. (56)
- 6 lutego Kapela od Niechcenia grała repertuar z centralnej Polski (na skrzypce, basy i bębenek). Były opoczyńskie oberki i polki, a przy okazji ćwiczenie umiejętno¶ci ¶piewania przy¶piewek (wyrywasów) w trakcie tańczenia mazurków z pogranicza opoczyńsko-radomskiego. Zajęcia (z doskoku) poprowadziła Ola Wiecka. (54)
- 13 lutego tanczylismy tańce warszawsko-podmiejskie. Przeboje z dwudziestolecia międzywojennego grał Heniek Małolepszy (bandżo, ¶piew), Zuza Zimończyk (tr±bka) i Kuba Zimończyk (harmonia trzyrzędowa). Uczyli¶my się polki z nogi, fokstrota, sztajerka, tanga i walczyka. (54)
- 20 lutego melodie z okolic na wschód od Warszawy (od Mińska Mazowieckiego do Kołbieli) grali: Piotr Dorosz, Joanna RzeĽnicka i Mateusz Dobrowolski. Tańczyli¶my oberki, polki i trojaka. (55)
- 27 lutego były tańce kurpiowskie: okr±glak, polka trzęsiona i trampolka. Przygrywał Tomek Mielnicki na harmonii pedałowej, bębnił mu Marek Mielnicki. (54)
- 6 marca kontynuowali¶my naukę tańców kurpiowskich: żurawia, fafura, starej baby i powtórzyli¶my trampolkę. Grali: Tomek Mielnicki, Diana Szawłowska, Patrycja Kuczyńska. Patrycja pomagała również wprowadzeniu warsztatów. (46)
- 13 marca uczyli¶my się radomskich mazurków i polek, a grał Kuba Zimończyk na harmonii z Pawłem Nowickim bębni±cym na barabanie. (43)
- 20 marca tańczyli¶my tańce z Powi¶la Maciejowickiego. Zagrała kapela Nadci¶nienie, czyli Joanna RzeĽnicka na skrzypcach, Urszula Smykowska na bębenku i Rafał Bieryło na basach. (40)
- 27 marca były tańce z pogranicza radomsko-opoczyńskiego. Mazurki, oberki i fokstroty grała Kapela od Niechcenia Stanisław i Joanna Strelnikowie na skrzypcach i bębenku z Ann± Lewczuk na basach). Melodie od Fiderka grał Staszek Strelnik, a od Zarasia A¶ka Strelnik. (50)
- 3 kwietnia uczyli¶my się KUJAWIAKÓW. Grał Kuba Zimończyk na harmonii trzyrzędowej, a póĽniej Rafał Mi¶ta (skrzypce) z Ani± Lewczuk (basy). (40)
- 24 kwietnia tańczyli¶my kajockie mazurki, a grał Mateusz Kowalski na skrzypcach z Olg± Kozieł na bębenku. (26)
- 8 maja były melodie z Mazowsza Zachodniego – z okolic Czermna i Sannik. Grała Iga Wasilewska na skrzypcach, a towarzyszył jej Kuba Cie¶la na barabanie. Tańczyli¶my oberki i polki. (33)
- 15 maja tańczyli¶my do starej muzyki z regionu kieleckiego. Oberki i polki spod Chęcin (z Marzysza i Woli Zaj±czkowskiej) grała Kasia Andrzejewska de Latour oraz Joanna i Stanisław Strelnikowie. (42)
- 22 maja warszawskie i podwarszawskie szlagiery grał Heniek Małolepszy z Kub± i Zuz± Zimończykami. Tańczyli¶my polki, walczyki, fokstroty, tanga i sztajerki. (32)
- 29 maja grał Marcin Szargut. Uczyli¶my się tańczyć polkę (z nogi), walczyki (dwa rodzaje) i tango do jego autorskiej muzyki. (36)
- 5 czerwca po raz pierwszy tańczyli¶my tańce z Polesia: polki (drobn±, przechodzon±, wiatr), walczyka i łysego. Zagrali: Witek Roy Zalewski, Katarzyna Wińska i Kasia Andrzejewska-de Latour. (30)
- 12 czerwca znów była na Lubelskiej premiera. Tańczyli¶my powi¶laki i polkę-żabkę z tzw. Powi¶la kieleckiego (od Sandomierza po Solec nad Wisł±), a grał duży skład pod dowództwem Maniuchy Bikont (graj±cej na akordeonie) o nazwie Powi¶laki – Sonia Kochnowicz na barabanie, Olga Kozieł i Zuzanna Zimończyk na tr±bkach, Sebastian Beliah na klarnecie. Granie było czę¶ci± projektu Maniuchy Bikont w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (33)
- 19 czerwca grał Piotr Kaznowski (skrzypce), Joanna Strelnik (basy), Mateusz Dobrowolski (bębenek). Melodie pochodziły z repertuaru Stanisława Klejnasa z Raducza nieopodal Skierniewic, a tańczyli¶my oberki i polki. (36)
- 26 czerwca kajockie mazurki i polki, głównie od Jana Gacy grał Mateusz Kowalski z Marcinem Żytomirskim i Dorot± Murzynowsk±. (40)/

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczę¶ciej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Po¶więć chwilę i oceń ten artykuł:

Wy¶mienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wy¶lij ten artykuł do znajomych  Wy¶lij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna