Warsztaty tańca: Nowy zimowo-wiosenny sezon tańców tradycyjnych Warsztaty
Wysłano dnia 01-01-2017 o godz. 17:13:03 przez ajdac   
Volver
Zapraszamy tańczących i nietańczących, wszystkich którzy chcą się nauczyć lub doskonalić umiejętności taneczne w poniedziałki od 20.00 do 22.00, na Scenie Lubelska 30/32 (III piętro kamienicy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie). Domofon 7.

Będziemy poznawać i doskonalić tańce wiejskie i miejskie (głównie polskie, choć nie tylko). Wśród nich będzie mazurek i mazurka, oberek i polka, kujawiak i fokstrot, walczyk i tango, sztajerek i wiwat, równy i okrąglak, siber i trampolka, owijok i powolniak, przodek i wiele innych.

26 czerwca zapraszamy na kajockie mazurki i polki. Melodie głównie od Jana Gacy zagra Mateusz Kowalski z Marcinem Żytomirskim i Dorotą Murzynowską.

TO OSTATNIE WARSZTATY W TYM SEZONIE! Spotkamy się ponownie 4 września 2017 r.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.
Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki
- 9 stycznia tańczyliśmy sieradzkie owijoki i rawskie mazurki, a grali: na skrzypcach Łukasz Nizik, na basach Maria Tkaczyk i na bębnie Mateusz Dobrowolski. (55)
- 16 stycznia oberki z południowo-zachodniego mazowsza (Raducz) grał Piotr Kaznowski (skrzypce), a towarzyszyli mu Joanna Strelnik (basy) i Mateusz Dobrowolski (bębenek). (54)
- 23 stycznia była gratka dla miłośników Taboru Kieleckiego. Tęgie Chłopy w Szczupłym Składzie (Mateusz Kowalski – akordeon, Michał Maziarz – skrzypce, Kazik Nitkiewicz – trąbka, Dorota Murzynowska – baraban) grały melodie z Sędka – chłopy i polki. (56)
- 30 stycznia grał nam Marcin Szargut na akordeonie własne kompozycje w stylu miejskim - polki (z nogi), walczyki i tanga. (56)
- 6 lutego Kapela od Niechcenia grała repertuar z centralnej Polski (na skrzypce, basy i bębenek). Były opoczyńskie oberki i polki, a przy okazji ćwiczenie umiejętności śpiewania przyśpiewek (wyrywasów) w trakcie tańczenia mazurków z pogranicza opoczyńsko-radomskiego. Zajęcia (z doskoku) poprowadziła Ola Wiecka. (54)
- 13 lutego tanczylismy tańce warszawsko-podmiejskie. Przeboje z dwudziestolecia międzywojennego grał Heniek Małolepszy (bandżo, śpiew), Zuza Zimończyk (trąbka) i Kuba Zimończyk (harmonia trzyrzędowa). Uczyliśmy się polki z nogi, fokstrota, sztajerka, tanga i walczyka. (54)
- 20 lutego melodie z okolic na wschód od Warszawy (od Mińska Mazowieckiego do Kołbieli) grali: Piotr Dorosz, Joanna Rzeźnicka i Mateusz Dobrowolski. Tańczyliśmy oberki, polki i trojaka. (55)
- 27 lutego były tańce kurpiowskie: okrąglak, polka trzęsiona i trampolka. Przygrywał Tomek Mielnicki na harmonii pedałowej, bębnił mu Marek Mielnicki. (54)
- 6 marca kontynuowaliśmy naukę tańców kurpiowskich: żurawia, fafura, starej baby i powtórzyliśmy trampolkę. Grali: Tomek Mielnicki, Diana Szawłowska, Patrycja Kuczyńska. Patrycja pomagała również wprowadzeniu warsztatów. (46)
- 13 marca uczyliśmy się radomskich mazurków i polek, a grał Kuba Zimończyk na harmonii z Pawłem Nowickim bębniącym na barabanie. (43)
- 20 marca tańczyliśmy tańce z Powiśla Maciejowickiego. Zagrała kapela Nadciśnienie, czyli Joanna Rzeźnicka na skrzypcach, Urszula Smykowska na bębenku i Rafał Bieryło na basach. (40)
- 27 marca były tańce z pogranicza radomsko-opoczyńskiego. Mazurki, oberki i fokstroty grała Kapela od Niechcenia Stanisław i Joanna Strelnikowie na skrzypcach i bębenku z Anną Lewczuk na basach). Melodie od Fiderka grał Staszek Strelnik, a od Zarasia Aśka Strelnik. (50)
- 3 kwietnia uczyliśmy się KUJAWIAKÓW. Grał Kuba Zimończyk na harmonii trzyrzędowej, a później Rafał Miśta (skrzypce) z Anią Lewczuk (basy). (40)
- 24 kwietnia tańczyliśmy kajockie mazurki, a grał Mateusz Kowalski na skrzypcach z Olgą Kozieł na bębenku. (26)
- 8 maja były melodie z Mazowsza Zachodniego – z okolic Czermna i Sannik. Grała Iga Wasilewska na skrzypcach, a towarzyszył jej Kuba Cieśla na barabanie. Tańczyliśmy oberki i polki. (33)
- 15 maja tańczyliśmy do starej muzyki z regionu kieleckiego. Oberki i polki spod Chęcin (z Marzysza i Woli Zajączkowskiej) grała Kasia Andrzejewska de Latour oraz Joanna i Stanisław Strelnikowie. (42)
- 22 maja warszawskie i podwarszawskie szlagiery grał Heniek Małolepszy z Kubą i Zuzą Zimończykami. Tańczyliśmy polki, walczyki, fokstroty, tanga i sztajerki. (32)
- 29 maja grał Marcin Szargut. Uczyliśmy się tańczyć polkę (z nogi), walczyki (dwa rodzaje) i tango do jego autorskiej muzyki. (36)
- 5 czerwca po raz pierwszy tańczyliśmy tańce z Polesia: polki (drobną, przechodzoną, wiatr), walczyka i łysego. Zagrali: Witek Roy Zalewski, Katarzyna Wińska i Kasia Andrzejewska-de Latour. (30)
- 12 czerwca znów była na Lubelskiej premiera. Tańczyliśmy powiślaki i polkę-żabkę z tzw. Powiśla kieleckiego (od Sandomierza po Solec nad Wisłą), a grał duży skład pod dowództwem Maniuchy Bikont (grającej na akordeonie) o nazwie Powiślaki – Sonia Kochnowicz na barabanie, Olga Kozieł i Zuzanna Zimończyk na trąbkach, Sebastian Beliah na klarnecie. Granie było częścią projektu Maniuchy Bikont w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (33)
- 19 czerwca grał Piotr Kaznowski (skrzypce), Joanna Strelnik (basy), Mateusz Dobrowolski (bębenek). Melodie pochodziły z repertuaru Stanisława Klejnasa z Raducza nieopodal Skierniewic, a tańczyliśmy oberki i polki. (36)
- 26 czerwca kajockie mazurki i polki, głównie od Jana Gacy grał Mateusz Kowalski z Marcinem Żytomirskim i Dorotą Murzynowską. (40)/

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna