Warsztaty tańca: Jesienny sezon warsztatów tanecznych 2017 Warsztaty
Wysłano dnia 04-09-2017 o godz. 01:50:49 przez ajdac   
Volver
Szanowni niewytańczeni, skostniali, nierozruszani, rytmiczni i nierytmiczni a spragnieni warsztatów tańców tradycyjnych.
ZAPRASZAMY na NOWY SEZON!
Jeśli ktoś chciałby się nauczyć tańczyć tradycyjne tańce lub doskonalić swoje umiejętności w tej niematerialnej materii, to zapraszamy
OD 4 WRZEŚNIA.
Począwszy od tego dnia, będziemy się spotykać
w każdy poniedziałek o 20:00 na Scenie Lubelska 30/32
ul. Lubelska 30/32, przy Dworcu Wschodnim, (domofon 7) na III piętrze.

Będziemy się uczyć tańczyć: polki, oberki, mazurki, wiwaty, powolniaki, okrąglaki, fokstroty, lelendry, lansje, kujawiaki, równe, okrągłe, rajlandery, tanga, walczyki, fafury, pisane, kozy, owijoki, łyse i wiele innych z różnych regionów Polski, a niekiedy z zagranicy.
Celem warsztatów jest przygotowanie do uczestnictwa w różnych – miejskich i wiejskich – imprezach tanecznych, a warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, bez względu na poziom umiejętności lub nieumiejętności tanecznych.

18 grudnia tańczymy do melodii od Stanisława Klejnasa z południowo-zachodniego Mazowsza, a zagra Piotr Kaznowski z kumplami. Uczymy się oberków i polek.

To ostatnie warsztaty w tym roku. Spotykamy się ponownie 8 stycznia 2018 r. już w nowym sezonie tanecznym.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717
Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki
- sezon zaczęliśmy 4 września oberkami od Raducza. Melodie od Stanisława Klejnasa grał Piotr Kaznowski na skrzypcach, basowała Joanna Strelnik, a bębnił Mateusz Dobrowolski. (38)
-11 września Marcin Szargut grał własne kompozycje miejskie. Nauka objęła polki, walczyki i tanga. (41)
- 18 września mieliśmy premierowy repertuar – tańce z Puszczy Kampinoskiej: lelender pojedynczy i podwójny, koza, śmit oraz galopka. Zagrali nam Paula Kinaszewska z Mateuszem Dobrowolskim. (36)
- 25 września tańczyliśmy tańce kujawskie: kujawiaka i szorca. Przygrywali Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy). (50)
- 2 października zapraszamy na tańce z Powiśla Maciejowickiego: powiślaki, zawiślaki i polki od Stefana Nowaczka. Zagrała kapela Ciśnienie w składzie: Asia Rzeźnicka (skrzypce), Ula Smykowska (bębenek) i Rafał Bieryło (basy). (35)
- 9 października zagrali do warsztatów Zwykli ludzie, czyli Joanna i Stanisław Strelnikowie z Anią Lewczuk. Tańczyliśmy tańce opoczyńskie: oberki i polki w odmianie spokojniejszej i diabelskiej oraz polkę-mazur. (41)
- 16 października do warsztatów przygrywał Heniek Małolepszy z zespołem w składzie: Heniek (bandżo, śpiew), Iwo Czerniawski (skrzypce) i Mirek Dudengra Nowica (perkusjonalia). Tańczyliśmy miejskie i podmiejskie walczyki, fokstroty, polki: z nogi, trzęsioną i galopkę. (31)
- 23 października tańce z polskiej części Polesia grał (na akordeonie) Witek Roy Zalewski: polki (drobną, przechodzoną, wiatr, przysiadaną), walczyka i łysego. (45)
- 30 października były tańce z zachodniej części Mazowsza, z Czermna i okolic koło Sannik: oberek, polka i polka trzęsiona. Grali: Iga Wasilewska na skrzypcach i Mateusza Dobrowolski na barabanie. (38)
- 6 listopada na warsztatach grali Zwykłymi Ludźmi (Joanna Strelnik na skrzypcach i Stanisław Strelnik na bębnie). Tańczyliśmy kajockie mazurki i polki, oraz kowala, a nawet niekajockiego, tylko opoczyńskiego krzyżoka. (35)
- 13 listopada tańczyliśmy do muzyki kujawskiej – kujawiaka, szorca, wiatraka – którą grali nam: Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy). (26)
- 20 listopada były tańce z południowo-wschodniej części Mazowsza – z trójkąta Otwock-Kołbiel-Mińsk Mazowiecki. Oberki, polki, trojaka i drabanta grali nam Piotr Dorosz (harmonia pedałowa) i Mateusz Dobrowolski (bębenek). (30)
- 27 listopada będą tańce kurpiowskie przy akompaniamencie Tomka Mielnickiego (harmonia pedałowa) i Diany Szawłowskiej (bębenek). Naukę poświęciliśmy powolniakowi, a w ramach odpoczynku potańczyliśmy okrąglaka. (36)
- 4 grudnia warsztaty poświęciliśmy ugruntowaniu powolniaka. Grał Tomek Mielnicki z Dianą Szawłowską. (25)
- 11 grudnia melodie od Tadeusza Jedynaka zagrała na skrzypcach Paula Kinaszewska przy akompaniamencie bębenkowym (i barabanowym) Joanny Strelnik. Tańczyliśmy mazurki. (16)
- 18 grudnia tańczyliśmy do melodii od Stanisława Klejnasa z południowo-zachodniego Mazowsza, a grał Piotr Kaznowski z kumplami: Joanną Strelnik i Mateuszem Dobrowolskim. Uczyliśmy się oberków i polek. (22)

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna