Warsztaty tańca: Zimowo-wiosenny sezon warsztatów tańców tradycyjnych 2018 Warsztaty
Wysłano dnia 05-02-2018 o godz. 14:14:10 przez ajdac   
Volver
Zapraszamy miłośników i lajkoników, znających i niewierzących (w swoje umiejętności), tych, co po raz pierwszy i tych, co po raz setny na warsztaty tańców tradycyjnych. Warsztaty odbywają się co tydzień, z drobnymi wyjątkami, od 8 stycznia do 18 czerwca 2018 r.
Uczymy się oberków, polek, mazurków, wiwatów, powolniaków, równych, krakowiaków, kozaków, kujawiaków, rajlanderów, tangów i wielu innych tańców z różnych regionów Polski, a niekiedy też z zagranicy.

w poniedziałki o 20:00
Warszawa, Scena Lubelska 30/32 (domofon 7), III piętro

18 czerwca spotkaliśmy się ostatni raz przed wakacjami. Kieleckie oberki, polki i mazur-polki grała Katarzyna Andrzejowska z Joanną i Stanisławem Strelnikami.


Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717

PS. Łysych też zapraszamy.




- 8 stycznia 2018 r. przygrywał na akordeonie Witek Roy Zalewski, a bębnił Kuba Cieśla. Uczyliśmy się tańców z polskiej części historycznego Polesia, zwanego niekiedy południowym Podlasiem: łysego, polki drobnej, przechodzonej, uginanej i polki-wiatr oraz krakowiaka. Repertuar pochodził od mieszkańców Zakalinek i Dołhobrodów. (26)
- 15 stycznia tańczyliśmy kajockie mazurki od Jana Gacy z zachodniej części Radomskiego. Grał Mateusz Kowalski (skrzypce), Kuba Korona (bębenek) i Marcin Żytomirski (basy). (30)
- 22 stycznia grali Zwykli Ludzie w składzie: Joanna i Stanisław Strelnikowie (skrzypce, bębenek) oraz Anna Lewczuk (basy). Uczyliśmy się różnych wersji oberka i polki, a także polki-mazur z Opoczyńskiego oraz – dla porównania – mazurka z Nieznamierowic. (24)
- 29 stycznia grało kobiece trio: Asia Rzeźnicka (skrzypce), Asia Strelnik (basy) i Ula Smykowska (bębenek). Repertuar pochodził od Stefana Nowaczka z Powiśla Maciejowickiego. Tańczyliśmy powiślaki, zawiślaki i polki. (29)
- 5 lutego tańczyliśmy owijoki i polki z Sieradzkiego, a grał Łukasz Nizik na skrzypcach z Mateuszem Dobrowolskim na bębenku i Joanną Strelnik na basach. (31)
- 12 lutego zagrała Karuzela! (w składzie: Marcin Szargut na akordeonie, Kasia Andrzejowska na ksylofonie, Agata Krawczyk na Skrzypcach i gościnnie Ula Smykowska na bębenku). Do autorskich kompozycji Marcina Szarguta tańczyliśmy tańce miejskie: polki z nogi, walczyki i tanga. (31)
- 19 lutego odbyły się warsztaty oberków, mazurków i polek opoczyńskich i kajockich, które zagrała Paula Kinaszewska (skrzypce), Bartek Woźniak (bębenek) i Mateusz Wachowiak (basy). (28)
- 26 lutego były warsztaty tańców z Kurpi Zielonych: okrąglaka, polki trzęsionej oraz powolniaka. Grał Tomek Mielnicki (na harmonii pedałowej) i – po raz pierwszy – Agnieszka Stulgińska (na bębenku). (32)
- 5 marca mieliśmy dalszy ciąg tańców kurpiowskich: powtórzyliśmy polkę trzęsioną, poznawaliśmy trampolkę, ale najwięcej czasu poświęciliśmy na powolniaka. Grał Tomek Mielnicki na harmonii pedałowej, Dominika Oczepa na skrzypcach, Diana Szawłowska na bębenku i gość z Białorusi na fujarkach. (28)
- 12 marca uczyliśmy się tańczyć i doskonaliliśmy kajockie mazurki. Zagrali: Mateusz Kowalski, Marcin Żytomirski i Kuba Korona. (28)
- 19 marca tańczyliśmy i doskonaliliśmy kajockie mazurki i opoczyńskie oberki (w wersji spokojniejszej i mniej spokojnej), a ponadto polkę (diabelską). Grał nieoceniony skład Zwykłych Ludzi: Aśka i Staszek Strelnikowie (skrzypce i bębenek) z Anią Lewczuk. (20)
- 9 kwietnia do warsztatów przygrywały dwa składy. W pierwszej godzinie Mateusz Niwiński z Agnieszką Niwińską i Marizą Nawrocką grali oberki z okolic Rzeszowa i kajockie mazurki. W drugiej godzinie autorskie melodie grał Marcin Szargut, a tańczyliśmy kujawiaka i polkę z nogi. (26)
- 16 kwietnia Scenę opanowały oberki i polki od Stanisława Klejnasa z Raducza. Grali: Piotr Kaznowski, Joanna Strelnik i Mateusz Dobrowolski. (34)
- 23 kwietnia Rafał Miśta z Anią Lewczuk grali utwory z repertuaru Piotra Trawińskiego. Tańczyliśmy kujawskie kujawiaki i polki. (30)
- 7 maja były dawno nieobecne tańce wielkopolskie, tym razem z Bukówca Górnego: przodki, polki (w lewo i wspaczka), do melodii wiwatów (weselny, dopieromsie i z nogi), walcerki i tańce figurowe: siódymka, pisany. (19)
- 14 maja walczyki i tanga (ze ściany wschodniej, z Warszawy i nie tylko) przygrywała i śpiewała Kapela Towarzyska w składzie: Witek Roy Zalewski (akordeon, skrzypce), Dominika Oczepa (skrzypce), Diana Szawłowska na zmianę z Kubą Cieślą (baraban). (28).
- 21 maja skonfrontowaliśmy muzykę i tańce z regionu opoczyńskiego (oberki, polki) i z kajockiego (mazurki, polki). Przygrywali Zwykli Ludzie: Joanna Strelnik (skrzypce, bębenek), Stanisław Strelnik (skrzypce, bębenek), Anna Lewczuk (basy). (27).
- 28 maja Lubelską opanowało Powiśle Maciejowickie. Tańce od Stefana Nowaczka (powiślaki, zawiślaki i polki) grała kapela Ciśnienie w składzie: Asia Rzeźnicka (skrzypce), Ula Smykowska (bębenek) i Rafał Bieryło (basy). (28).
- 4 czerwca grał skład nieoczekiwany: Joanna Strelnik na skrzypcach, Ania Lewczuk na basach i Mateusz Dobrowolski na bębenku. A tańczyliśmy kajockie mazurki od Józefa Zarasia i od Piotra Gacy. (26)
- 11 czerwca tańczyliśmy oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza. Melodie od Stanisława Klejnasa grali: Piotr Kaznowski, Joanna Strelnik i Anna Lewczuk. (27).
- 18 czerwca grała Katarzyna Andrzejowska z Joanną i Stanisławem Strelnikami grali utwory z regionu kieleckiego (od kapeli Jamioła z Marzysza i kapeli Jakubowskiego z Woli Zajączkowskiej). Uczyliśmy się tańczyć oberki, poli i mazur-polki (31).

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna