Warsztaty tańca: Warsztaty tańców tradycyjnych – sezon jesień 2018 Warsztaty
Wysłano dnia 31-08-2018 o godz. 13:25:26 przez ajdac   
Volver
Zapraszamy wszystkich chętnych na nowy sezon warsztatowy.
Zaczynamy 3 września.
Warsztaty odbywają się co tydzień w teatrze
Scena Lubelska 30/32 przy Dworcu Warszawa Wschodnia.
Poniedziałki, godz. 20.00-22.00.

Uczymy się różnych tańców tradycyjnych, szczególnie mazurków, oberków, polek, wiwatów, kujawiaków, powolniaków, równych, walczyków, fokstrotów z różnych regionów kraju, a niekiedy również z zagranicy.


17 GRUDNIA BYŁY OSTATNIE WARSZTATY W 2018 R.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717

- 3 września Mateusz Kowalski (skrzypce), Dorota Murzynowska (bębenek) i Marcin Żytomirski (basy) grali kajockie mazurki (30).
- 10 września tańczyliśmy oberki i polki z południowo-wschodniego Mazowsza, z okolic Garwolina. Melodie od kapeli Trzpilów zagrali: na skrzypcach Asia Rzeźnicka, na akordeonie Wiktor Porakowski, na bębenku Ula Smykowska (32).
- 17 września tańczyliśmy oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza z Raducza. Melodie od Stanisława Klejnasa zagrał Piotr Kaznowski z Joanną Strelnik (44)
- 24 września grali Zwykli Ludzie: Joanna Strelnik, Stanisław Strelnik i Anna Lewczuk. Tańczyliśmy trójmiarowe tańce z Nieznamierowic od Zarasiów (obery vel mazurki) (38).
- 1 października warsztaty były poświęcone kujawiakom i polkom z Kujaw. Zagrał Rafał Miśta z Anią Lewczuk (46).
- 8 października tańczyliśmy do bardzo rzadko pojawiających się w Warszawie melodii tanecznych starszej warstwy z kieleckiego, czyli szybkie oberki, polki i mazur-polki bez instrumentów dętych. Grała Katarzyna Andrzejowska z Joanną i Stanisławem Strelnikami. Melodie były głównie od Kapeli Wincentego Jamioła z Marzysza i od Zygmunta Jakubowskiego z Woli Zajączkowskiej (41).
- 15 października tańczyliśmy polki, fokstroty, slołfoksy i walczyki. Repertuar przedwojenny zagrała Gabriela Mościcka (43).
- 22 października Tomasz Mielnicki (harmonia pedałowa) z Tomaszem Pękalą i, wymiennie, z Patrycją Kuczyńską (bębenek) grali melodie kurpiowskie. Uczyliśmy się okrąglaków i powolniaków. Proces edukacyjny wspierała Patrycja Kuczyńska (48).
- 29 października kontynuowaliśmy tańce kurpiowskie. Tomasz Mielnicki i Tomasz Pękala grali polki, trampolkę i powolniaka (32).
- 5 listopada melodie kujawskie grali nam: Rafał Miśta na skrzypcach i Ania Lewczuka na basach. Tańczyliśmy kujawiaki, polki i mazur-polkę (36).
- 19 listopada w ramach przygotowania do katarzynek tańczyliśmy tańce biskupiańskie: wiwaty, przodki, równe w dwie streony i sibry (36).
- 26 listopada melodie sannickie grała Paula Kinaszewska, a bębnił Tomek Pękala. Były oberki, kujawiaki i polki (22).
- 3 grudnia były tańce z Lubelszczyzny: oberki i polki Uginana i trzęsiona). Zagrał po raz pierwszy na Scenie Sebastian Pikula (32).
- 10 grudnia grał Rafał Miśta i Ania Lewczuk. Tańczyliśmy kujawiaki i polki drygane z Kujaw (32).
- 17 grudnia grali Zwykli Ludzie w składzie Stanisław Strelnik (skrzypce), Joanna Strelnik (baraban) i wyjątkowo Marcin Żytomirski (basy). A tańczyliśmy tańce opoczyńskie: oberki zwykłe i diabelskie, polki zwykłe i diabelskie oraz polkę-mazur (33).


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna