Warsztaty tańca: ZIMOWO-WIOSENNY SEZON WARSZTATÓW TANECZNYCH 2020 Warsztaty
Wysłano dnia 11-01-2020 o godz. 01:22:42 przez ajdac   
Volver

Ze względów oczywistych od 16 marca warsztaty są odwołane do odwołania.

Z racji przedłużającego się remontu na Lubelskiej przenosimy się z warsztatami do
Ambasady Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20.

Zaczynamy w poniedziałek 13 stycznia 2020 r. w godz. 20.00-22.00
Będziemy się uczyć różnych tańców tradycyjnych, przeważnie polskich i głównie wiejskich.Warsztaty prowadzi Grzegorz Ajdacki

Zrzutka na cele bieżące: 5 zł od osoby.

- Pierwsze spotkanie poświęciliśmy kujawskim kujawiakom i polkom, a przygrywała Kapela od Torunia, czyli Rafał Miśta (skrzypce) z Witoldem Wojciechowskim (skrzypce-burdon) (40)
- 20 stycznia grali: Piotr Kaznowski, Joanna Strelnik i Jakub Cieśla.Uczyliśmy się tańczyć oberka i polki z południowo-zachodniego Mazowsza do melodii od Stanisława Klejnasa z Raducza.
- 27 stycznia grał Piotr Dorosz na pedałówce z Mateuszem Kowalskim na bębenku. Uczyliśmy się oberków i polki oraz różnych tańców figurowych z południowo-wschodniego Mazowsza: trojaka, drabana, kajduka i zająca (34).
- 3 lutego tańczyliśmy tańce opoczyńskie: oberki w dwóch wersjach, polki w dwóch wersjach i mazur-polkę. Przygrywali Zwykli Ludzie w składzie: Stanisław Strelnik, Joanna Strelnik i Natalia Roicka (38).
- 10 lutego szlagiery przedwojennej Warszawy grał Kuba Zimończy. Tańczyliśmy krokiem z nogi, dwa na jeden i raz-dwa-trzy: polki, fokstroty, slowfoksy i walczyki (34).
- 17 lutego tańczyliśmy mazurki/oberki i polki kajockie. Grał Mateusz Kowalski z Dorotą Murzynowską (35).
- 24 lutego z racji ostatków zmieniliśmy plany warsztatowe. Od godz. 17.30 do 20.30 były warsztaty z cyklu (i projektu) W Ambasadzie Muzy kują. Od 20.30 do 21.00 uczyliśmy się tańców z okolic Szydłowca. Grała nam kapela Katarzyny Zedel, a ekspresowo uczyliśmy się oberków, polek, tanga, walczyka i fokstrota (32).
- 2 marca tańczyliśmy tańce z Nieznamierowic: oberki, polki i może inne. Grali Zwykli Ludzie głównie kawałki od Józefa Zarasia (26).
- 9 marca tańczylişmy tańce z okolic Knyszyna: oberki, polki i walczyki. Juliusz Kublik zagrał na harmonii pedałowej melodie od Stanisława Deca, Eugeniusza Głodzia i Wacława Motybla (19).


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 4
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna