Warsztaty tańca: ZIMOWO-WIOSENNY SEZON WARSZTATÓW TANECZNYCH 2020 Warsztaty
Wysłano dnia 11-01-2020 o godz. 01:22:42 przez ajdac   
Volver

Ze względów oczywistych od 16 marca warsztaty s± odwołane do odwołania.

Z racji przedłużaj±cego się remontu na Lubelskiej przenosimy się z warsztatami do
Ambasady Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20.

Zaczynamy w poniedziałek 13 stycznia 2020 r. w godz. 20.00-22.00
Będziemy się uczyć różnych tańców tradycyjnych, przeważnie polskich i głównie wiejskich.Warsztaty prowadzi Grzegorz Ajdacki

Zrzutka na cele bież±ce: 5 zł od osoby.

- Pierwsze spotkanie po¶więcili¶my kujawskim kujawiakom i polkom, a przygrywała Kapela od Torunia, czyli Rafał Mi¶ta (skrzypce) z Witoldem Wojciechowskim (skrzypce-burdon) (40)
- 20 stycznia grali: Piotr Kaznowski, Joanna Strelnik i Jakub Cie¶la.Uczyli¶my się tańczyć oberka i polki z południowo-zachodniego Mazowsza do melodii od Stanisława Klejnasa z Raducza.
- 27 stycznia grał Piotr Dorosz na pedałówce z Mateuszem Kowalskim na bębenku. Uczyli¶my się oberków i polki oraz różnych tańców figurowych z południowo-wschodniego Mazowsza: trojaka, drabana, kajduka i zaj±ca (34).
- 3 lutego tańczyli¶my tańce opoczyńskie: oberki w dwóch wersjach, polki w dwóch wersjach i mazur-polkę. Przygrywali Zwykli Ludzie w składzie: Stanisław Strelnik, Joanna Strelnik i Natalia Roicka (38).
- 10 lutego szlagiery przedwojennej Warszawy grał Kuba Zimończy. Tańczyli¶my krokiem z nogi, dwa na jeden i raz-dwa-trzy: polki, fokstroty, slowfoksy i walczyki (34).
- 17 lutego tańczyli¶my mazurki/oberki i polki kajockie. Grał Mateusz Kowalski z Dorot± Murzynowsk± (35).
- 24 lutego z racji ostatków zmienili¶my plany warsztatowe. Od godz. 17.30 do 20.30 były warsztaty z cyklu (i projektu) W Ambasadzie Muzy kuj±. Od 20.30 do 21.00 uczyli¶my się tańców z okolic Szydłowca. Grała nam kapela Katarzyny Zedel, a ekspresowo uczyli¶my się oberków, polek, tanga, walczyka i fokstrota (32).
- 2 marca tańczyli¶my tańce z Nieznamierowic: oberki, polki i może inne. Grali Zwykli Ludzie głównie kawałki od Józefa Zarasia (26).
- 9 marca tańczylişmy tańce z okolic Knyszyna: oberki, polki i walczyki. Juliusz Kublik zagrał na harmonii pedałowej melodie od Stanisława Deca, Eugeniusza Głodzia i Wacława Motybla (19).


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczę¶ciej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 4
Głosów: 3


Po¶więć chwilę i oceń ten artykuł:

Wy¶mienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wy¶lij ten artykuł do znajomych  Wy¶lij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna