Warsztaty tańca: Warsztaty tańców białoruskich – sezon letni 2023 Warsztaty
Wysłano dnia 31-07-2023 o godz. 11:00:43 przez ajdac   
Volver
Letnie warsztaty tradycyjnych tańców białoruskich ruszyły!
Trwaj± od 24 lipca, a kiedy się zakończ± – zobaczymy.
Z zasady spotkania s± w poniedziałki od godz. 20.00 do 22.00 w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej w Warszawie, Jazdów 3/20,
ale

UWAGA!
21 i 28 sierpnia WARSZTATÓW NIE MA. MAMY WAKACJE!
Zapraszamy na nowy letnio-jesienny sezon polskich tańców tradycyjnych od 4 WRZE¦NIA.Zrzutka na koszty bież±ce Ambasady: 10 zł.

- 24 lipca warsztaty tanców białoruskich (polka, młyn z Wileńszczyzny, mecielica ze współczesnych białoruskich potańcówek, kachanaczka w czwórkach z rejonu lubańskiego, łysy ze wsi Obczyn z rejonu lubańskiego) prowadziła Alena Leszkiewicz, zagrał Rafał Mi¶ta na skrzypcach, bębnił Mateusz Dobrowolski (21).

- 31 lipca tańczyli¶my lawonichę (wariant w kole z rejonu lepelskiego; wariant w kole od Ihnata Bujnickiego z północnej Białorus; wariant w trójkach z południowej Białorusi), polkę-babeczkę (wariant w dwójkach z rejonu lelczyckiego; wariant w trójkach z rejonu prużańskiego), kachanaczkę (w czwórkach z rejonu lubańskiego; w dwójkach - ogólnobiałorusk±), bazar z rejonu czeczerskiego. Warsztaty prowadziła Alena Leszkiewicz, a zagrali: Anto¶ Bielski (duda białoruska), Nasta Bielska (bęben) i Liza Reut (skrzypce) (42).

- 7 sierpnia uczyli¶my się ozdobników w polce i polce babeczce, powtórzylismy łysego z Obczyna, poznali¶my wierabieja (wróbla) ze wsi Płastok (rej. lubański) i zakończyli¶my walcem. Tańców uczyła Alena Leszkiewicz, zagrali Rafał Mi¶ta (skrzypce) i Ihar ®ałtkoŭ (bęben) (32).

- 14 sierpnia o 19:00 był koncert, a póĽniej potańcówka z zespołem Kaliażanki z białoruskiego Polesia (wsie Moczul, Remel i Olszany rejonu stolińskiego). Wykonawczynie, oprócz lokalnych pie¶ni, w czasie potańcówki pod bajan pokazały miejscowe warianty tanców w parach. W przerwach zagrali: Anto¶ Bielski (duda białoruska) i Nasta Bielska (bęben obręczowy), a tańczono tańce, których uczyli¶my się w trakcie poprzednich warsztatów (50).


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczę¶ciej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Po¶więć chwilę i oceń ten artykuł:

Wy¶mienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wy¶lij ten artykuł do znajomych  Wy¶lij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna