Warsztaty tańca: Nowy letnio-jesienny sezon warsztatów tańców tradycyjnych Warsztaty
Wysłano dnia 01-09-2023 o godz. 09:41:30 przez ajdac   
Volver
ZACZYNAMY 4 WRZEŚNIA 2023!

Spotykamy się co tydzień w poniedziałki od 20.00 do 22.00
w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej - Jazdów 3/20

Zapraszamy wszystkich chętnych: z umiejętnościami, bez umiejętności, niepewnych swoich umiejętności, chętnych do zdobycia bądź poszerzenia umiejętności. Jedynym wyznacznikiem do uczestnictwa w warsztatach jest Wasza chęć.

25 września warsztaty poświęcamy tańcom z Roztocza Lubelskiego. Przygra spory skład Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej, a uczyć się będziemy oberków, polek, walczyków i fokstrotów.

UWAGA! Jest bardzo prawdopodobne, że tym razem spotkanie odbędzie się na dechach przy Rotacyjnym Domu Kultury. Idąc alejką J. Lennona od Trasy Łazienkowskiej przy ogrodzeniu parku Ujazdowskiego jest to przed pierwszym domkiem. (Ambasada Muzyki Tradycyjnej jest trzecia).Zrzutka na koszty bieżące Ambasady: 10 zł

Warsztaty najprawdopobniej będą trwały do 18 grudnia 2023 r.

Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki

- 4 września grała Kapela Graniasta w składzie: Wiktor Porakowski (harmonia trzyrzędowa), Joanna Zielonka (skrzypce), Rafał Bieryło (saksofon) i Ula Smykowska (bębenek obręczowy). Uczyliśmy się powiślaków i zawiślaków (czyli oberków) oraz polek z okolic Maciejowic (46).

- 11 września zagrała Kapela Metysława w pełnym składzie, czyli Jakub Szwachła, Anna Blachowska i Beata Smolik. Były to mazurki od Kazimierza Mety, czyli rawskie, z mikroregionu rzeczyckiego. Staraliśmy się do nich tańczyć przy rekordowej liczbie warsztatowiczów (64).

- 18 września uczyliśmy się tańczyć oberki po kajocku. Mazurki od Józefa Kędzierskiego grał na skrzypcech Antek Hasso-Agopsowicz z Martą Gotfryd – na bębenku (52).


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna