Kino i tańce
Data: 02-08-2006 o godz. 16:21:37
Temat:


We wszystkie soboty sierpnia we wsi Sokole koło Gródek w Białostockiem odbywają się projekcje filmów i koncerty/potańcówki, 19 VIII po filmie "Świat się śmieje" zagrają muzycy z Domu Tańca.


godz.18.00

POLSKA KRONIKA FILMOWA nr 44/1949 Znajduje się w niej materiał pokazujący premierę filmu „Świat się śmieje” we wsi Baboszewo w roku 1949.

SWIAT SIĘ ŚMIEJE (Wiesiołyje rebiata) Scenariusz: W. Mass, Nikołaj Erdman, Grigorij Aleksandrow Reżyseria: Grigorij Aleksandrow Zdjęcia: W. Nilsen Muzyka: Isaak Dunajewski Wykonawcy: L. Utiosow, Lubow Orłowa i inni Produkcja: ZSRR; 1934; czarno-biały; 86 minut.

Klasyczna komedia muzyczna, która cieszyła się ogromnym powodzeniem w Rosji i poza jej granicami, łączy wzory amerykańskich musicali z landrynkową rzeczywistością życia w sowieckim kołchozie. To „12 muzycznych atrakcji, sklejonych z grubsza fabułą”, ze zwariowanymi gagami i eksplozjami tradycyjnego jazzu.

około 20.30 do tańca na tradycyjnych instrumentach zagrają:

Agata Harz - śpiew Kasia de Latour - skrzypce, ksylofon, baraban Agata Krawczyk - cymbały, skrzypce Kasia Szurman - harmonia trzyrzędowa, skrzypce Remek Mazur-Hanaj - skrzypce, bębenek, lira korbowa

Organizatorzy o swojej pracy:

"Latem 2006 prowadzimy w Sokolu świetlicę, dzieci rysują wielką mapę lokalnych tajemnic, z karczmą, dworem i leczniczym źródełkiem. Młodzież wywozi gruz i potłuczone szkło ze szkoły.

Remontujemy projektor filmowy z niedziałającego od lat kina w pobliskim Michałowie i przewiezimy go do prowizoryczne przygotowanej sali w Sokolu. Wyświetlanie starych filmów w zrujnowanych klasach będzie dla starszych nostalgicznym wspomnieniem po kinach objazdowych sprzed 50 lat, a dla młodszych ciekawostką niczym wywoływanie duchów.

Planujemy projekcje w każdą sobotę sierpnia ogodz. 18.00, a po filmie integrująca różne środowiska i pokolenia zabawa z muzyką na żywo.

Zapraszamy!
Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK Więcej informacji na stronie www.widok.org.pl


Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=226