SPOTKANIE MUZYCZNE W GOTKACH
Data: 18-08-2006 o godz. 19:55:22
Temat: Warsztaty


Chcięlibyśmy zachęcić do wzięcia udziału w PROJEKCIE MUZYCZNYM organizowanym przez Wspólnotę Kulturową "Borussia" w okresie 04-12 września 2006 r. na Warmii, w okolicach Olsztyna.
Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli trzech słowiańskich grup etnicznych: Polaków, Ukraińców (mniejszość ukraińska w Polsce) i Serbów Łużyckich - z każdego kraju po 6 osób - w wieku od 18 do 26 roku życia.

"Wspólnym mianownikiem", czyli bazą wyjścia do pracy na warsztatach ma być muzyka tradycyjna - to co wspólne i różne w muzyce ludowej trzech reprezentowanych grup. Ideą przewodnią jest odkrywanie tożsamości na podstawie konfrontacji poprzez muzykę. Spotkanie umożliwi także porównanie, odkrywanie różnic i podobieństw między regionami / krajami, z których pochodzą muzykujący uczestnicy. Postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się połączyć wszystkie reprezentowane rodzaje muzyki i stworzyć z nich harmonijną całość.
Działania warsztatowe mają wzbudzić świadomość wspólnych korzeni. Uczestnicy będą mieli okazję prezentacji typowej dla siebie muzyki. Poza tym, w trakcie warsztatów zaistnieje możliwość konfrontacji własnych doświadczeń z muzyką innych obecnych grup.
Zakładamy, że na koniec powstanie wspólna muzyka, którą uczestnicy zaprezentują na Scenie Letniej nad Łyną w Olsztynie bądź na innym zorganizowanym koncercie.

Opiekę merytoryczną nad projektem będzie sprawowało dwóch praktykujących muzyków. Poza tym uczestnicy będą mieli okazję spotkania się z referentami - muzykami zajmującymi się muzyką tradycyjną (Polacy, Ukraińcy). Projekt oprócz wspólnego muzykowania obejmuje także całodzienny spływ kajakowy.

Cena 9-dniowych warsztatów: 100 PLN*. Organizator zapewnia nocleg i wyżywienie oraz konieczne przewozy podczas trwania spotkania. Przyjazd i wyjazd na spotkanie na własny koszt. Nasza oferta nie jest adresowana tylko i wyłącznie do zorganizowanych zespołów muzyki tradycyjnej, zapraszamy wszystkich, którzy w jakiś sposób zajmują się tym rodzajem twórczości, zarówno śpiewem jak i graniem na instrumentach, którzy chcieliby podzielić się swym doświadczeniem oraz radością wspólnego muzykowania z innymi młodymi ludźmi.

* jako że jest jeszcze możliwość otrzymania przez nas dofinansowania do projektu, opłata uczestnika może ulec zmianie na korzyść uczestników.

Dalszych informacji o projekcie udzielą:
Joanna Demko i Joanna Turkiewicz
Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia"
ul. Kopernika 45 10-513 Olsztyn tel. (089) 523 72 93 tel/faks: (089) 534 00 26
e-mail: mlodziez@borussia.pl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=230