Brok- drzwi otwarte
Data: 03-09-2007 o godz. 16:27:52
Temat: Impreza


W niedzielę, 9 września 2007 roku w Broku Zabawa taneczna „na dechach” w rytm muzyki z Puszczy Białej granej przez kapelę weselna Henryka Borka z Komorowa k/Rząśnika...

W niedzielę, 9 września 2007 roku:

WYCIECZKI DO MIESZKAŃCÓW BROKU
Podróże najczęściej mają na celu poznawanie krajobrazów, wyjątkowej architektury, zalet klimatycznych – rzadko jednak podróżujemy do nieznanego miejsca po to, żeby poznać ludzi. "Wycieczki do mieszkańców Broku" to nietypowa oferta turystyczno-kulturalna dla wszystkich, którzy w niedzielny spacer chcą poznać niezwykłych Brokowian.

ZABAWA W BROKU
Zabawa taneczna „na dechach” będzie okazją do wytańczenia się w rytm muzyki, jaka brzmiała na potańcówkach w Puszczy Białej przed dziesięcioleciami – od tradycyjnych melodii spomiędzy Pułtuska i Ostrowi Mazowieckiej, a także z dalszych okolic Mazowsza i Polski Centralnej, po walce, tanga, fokstroty, jakie pojawiły się w tych stronach przed i po wojnie, autorsko opracowane przez miejscowych muzykantów. Kto tych tańców nie zna, niech się nie obawia, tancerze z Domu Tańca w Warszawie nauczą podstawowych kroków, a dalej wciągnie go już wir zabawy. Zresztą bez wątpienia swój kunszt taneczny ujawnią starzy Brokowianie. W roli gościa specjalnego wystąpi prawdziwa kapela weselna harmonisty Henryka Borka z Komorowa k/Rząśnika. Zabawie towarzyszyć będzie opowieść o poszukiwaniach starodawnej muzyki w Puszczy Białej, ilustrowana filmami, slajdami i nagraniami.

KOMENTOWANY KONCERT MUZYKI DAWNEJ
Koncert będzie łączył elementy prelekcji i muzyki przybliżając związki zaprezentowanego repertuaru z historią kościoła św. Andrzeja i Pałacu Biskupów Płockich, a także z włoskimi wpływami doby renesansu i baroku na sztukę w Broku i całego Mazowsza. Wystąpi zespół wybitnych polskich wykonawców pod kierunkiem sopranistki Anny Mikołajczyk, współtwórczyni Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim.


Szczegółowe info na stronie
Centrum BROK


Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=294