Warsztaty tańców tradycyjnych – sezon zima/wiosna 2019
Data: 03-01-2019 o godz. 16:49:53
Temat: Warsztaty


Szanowny Państwo!
Nowy sezon warsztatów tanecznych rusza!
Zaczynamy 7 stycznia 2019 r.
Warsztaty odbywaj± się co tydzień w teatrze
Scena Lubelska 30/32 przy Dworcu Warszawa Wschodnia.
Poniedziałki, godz. 20.00-22.00.

Kto żyw i mniej ruchliwy, acz chętny nauce hulania, tu znajdzie upust swoim potrzebom. Stan zaawansowania wiekowego, ruchowego, tanecznego niezbyt istotny, ale za to chęć podjęcia wyzwania, jakim jest nauka hulania, musi być. Będziemy się uczyć polskich (wyj±tkowo też niepolskich) tańców tradycyjnych: mazurki, polki, fokstroty, lelendry, powolniaki, równe, kujawiaki, tanga, wiwaty, z nogi, oberki, walczyki, goł±bki, owijoki i inne.

17 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie!

UWAGA! 24 czerwca rusza cykl letni, a rozpoczyna się WYJˇTKOWO W Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej, ul. Jazdów 3/20. Zagra KARUZELA.

Zrzutka na koszty bież±ce Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717

- 7 stycznia tańczyli¶my tańce kieleckie: oberki, polki i mazur-polki. Grała Katarzyna Andrzejowska z Joann± i Stanisławem Strelnikami, czyli Chili Kieleckie. Melodie pochodz± głównie od Kapeli Wincentego Jamioła z Marzysza i od Zygmunta Jakubowskiego z Woli Zaj±czkowskiej (42).
- 14 stycznia grali: Kuba Zimończyk, Zuzanna Zimończyk i Joanna Strelnik, a tańczyli¶my tańce radomskie: mazurki, polki i fokstroty (28).
- 21 stycznia do tańca przygrywał Tomasz Mielnicki z Tomaszem Pękal± (pod koniec zast±pionym przez Kasię Wińsk±). Tańczyli¶my tańce kurpiowskie: okr±glaka, polkę trzęsion±, trampolkę, zurazia i powolniaka (37).
- 28 tańczyli¶my powi¶laki i zawi¶laki oraz polki z Powi¶la koło Maciejowic. Grała Kapela Graniasta: na skrzypcach Asia RzeĽnicka, na akordeonie Wiktor Porakowski, na bębenku Ula Smykowska (36).
- 4 lutego tańczyli¶my opoczyńskie oberki, polki i krzyżoka oraz z pogranicza regionu opoczyńskiego i radomskiego kowala. Grali Zwykli Ludzie w składzie: Joanna Strelnik, Stanisław Strelnik i Anna Lewczuk (47).
- 11 lutego kontynuowali¶my naukę tańców kurpiowskich. Na harmonii pedałowej grał Tomasz Mielnicki, a na skrzypcach Paweł D±bkowski z Miodu na Serce. Pawła go¶cili¶my po raz pierwszy na Scenie! Na bębenku grali wymiennie Patrycja Kuczyńska i Tomek Pękala (32).
- 18 tańczyli¶my kujawski cykl kujawiakowy, czyli chodzonego z figurami, kujawiaka wła¶ciwego i oberka. Przygrywał Rafał Mi¶ta na skrzypcach (32).
- 25 lutego uczyli¶my się do Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej graj±cej w ograniczonym, dwunastoosobowym składzie. Przygrywali roztoczańskie oberki, polki i wszędobylskie fokstroty, walczyki i tanga (36).
- 4 marca Marcin Szargut zagrał na akordeonie swoje utwory, a przygrywała mu na altówce Ania Stankiewicz. Tańczyli¶my tańce miejskie: polki i fokstroty (krokiem z nogi), walczyki i tanga (21).
- 11 marca tańczyli¶my oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza. Kawałki od Stanisława Klejnasa zagrał Piotr Kaznowski z towarzystwem (36).
- 18 marca były tańce kujawskie: kujawiaki (chodzony, kujawiak, oberek i mazurek) od Piotra Trawińskiego. Grał Rafał Mi¶ta i Ania Lewczuk (29).
- 25 marca do muzyki nienażywej tańczyli¶my sieradzkie owijoki i polki (26).
-1 kwietnia uczyli¶my się trzech tradycyjnych mazurek z centralnej FRANCJI – z regionów Linousin i Owernia. Zagrała Ania Stankiewicz na altówce barokowej (26).
- 8 kwietnia tańczyli¶my tańce opoczyńskie: dwie odmiany oberka, dwie odmiany polki i polkę-mazur. Grali Zwykli Ludzie: Stanisław Strelnik, Joanna Strelnik i Anna Lewczuk (23).
- 29 kwietnia grali Zwykli Ludzie – głównie kawałki od Józefa Zarasia z Nieznamierowic. Uczyli¶my się mazurków/oberków i polek (22).
- 6 maja Mateusz Kowalski na skrzypcach i Wojtek Lubertowicz na bymbenku grali kawałki kajockie: mazurki i polki (21).
- 13 maja były oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza. Kawałki od Stanisława Klejnasa grali Piotr Kaznowski z Joann± Strelnik i Kub± Cie¶l± (27).
-20 maja przygrywała kapela Graniasta: Joanna RzeĽnicka, Ula Smykowska, Wiktor Porakowski i Rafał Bieryło. Tańczyli¶my powi¶laki, zawi¶laki i polki z okolic Maciejowic (21)
-27 maja były oberki, polki i mazur-polki z Kieleckiego. Zagrała Kasia Andrzejowska, a bębnili i basowali: Stanisław i Joanna Strelnikowie (19).
- 3 czerwca do tańców kurpiowskich przygrywał Tomasz Mielnicki z Tomaszem Pękal±, a warsztaty po¶więcili¶my powolniakowi. Na rozgrzewkę był okr±glak (17).
- 10 czerwca zagrała Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta. Tańczyli¶my oberki i polki z Roztocza (w tym trzęsion± i uginan±) oraz fokstroty, walczyki i tanga (19).
- 17 czerwca kawałki od Piotra Trawińskiego grał Rafał Mi¶ta z Ann± Lewczuk, a uczyli¶my się kujawskiego kujawiaka i polki dryganej (27).







Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=596