Warsztaty tańców białoruskich – sezon letni 2023
Data: 31-07-2023 o godz. 11:00:43
Temat: Warsztaty


Letnie warsztaty tradycyjnych tańców białoruskich ruszyły!
Trwaj± od 24 lipca, a kiedy się zakończ± – zobaczymy.
Z zasady spotkania s± w poniedziałki od godz. 20.00 do 22.00 w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej w Warszawie, Jazdów 3/20,
ale

UWAGA!
21 i 28 sierpnia WARSZTATÓW NIE MA. MAMY WAKACJE!
Zapraszamy na nowy letnio-jesienny sezon polskich tańców tradycyjnych od 4 WRZE¦NIA.Zrzutka na koszty bież±ce Ambasady: 10 zł.

- 24 lipca warsztaty tanców białoruskich (polka, młyn z Wileńszczyzny, mecielica ze współczesnych białoruskich potańcówek, kachanaczka w czwórkach z rejonu lubańskiego, łysy ze wsi Obczyn z rejonu lubańskiego) prowadziła Alena Leszkiewicz, zagrał Rafał Mi¶ta na skrzypcach, bębnił Mateusz Dobrowolski (21).

- 31 lipca tańczyli¶my lawonichę (wariant w kole z rejonu lepelskiego; wariant w kole od Ihnata Bujnickiego z północnej Białorus; wariant w trójkach z południowej Białorusi), polkę-babeczkę (wariant w dwójkach z rejonu lelczyckiego; wariant w trójkach z rejonu prużańskiego), kachanaczkę (w czwórkach z rejonu lubańskiego; w dwójkach - ogólnobiałorusk±), bazar z rejonu czeczerskiego. Warsztaty prowadziła Alena Leszkiewicz, a zagrali: Anto¶ Bielski (duda białoruska), Nasta Bielska (bęben) i Liza Reut (skrzypce) (42).

- 7 sierpnia uczyli¶my się ozdobników w polce i polce babeczce, powtórzylismy łysego z Obczyna, poznali¶my wierabieja (wróbla) ze wsi Płastok (rej. lubański) i zakończyli¶my walcem. Tańców uczyła Alena Leszkiewicz, zagrali Rafał Mi¶ta (skrzypce) i Ihar ®ałtkoŭ (bęben) (32).

- 14 sierpnia o 19:00 był koncert, a póĽniej potańcówka z zespołem Kaliażanki z białoruskiego Polesia (wsie Moczul, Remel i Olszany rejonu stolińskiego). Wykonawczynie, oprócz lokalnych pie¶ni, w czasie potańcówki pod bajan pokazały miejscowe warianty tanców w parach. W przerwach zagrali: Anto¶ Bielski (duda białoruska) i Nasta Bielska (bęben obręczowy), a tańczono tańce, których uczyli¶my się w trakcie poprzednich warsztatów (50).Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=613